Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66125.46
0.43%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3557.11
4.10%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.07
1.42%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $606.1
1.54%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Standard Chartered, Tokenizasyon Platformu Libeara’yı Başlattı

Singapur merkezli bağımsız bir kuruluş olan Libeara, bankanın dijital varlık alanında ve tokenizyon ile ilgili girişimlerinde yer alacak.

Clock
Paylaş
Standard Chartered, Tokenizasyon Platformu Libeara’yı Başlattı

Standard Chartered Bank’ın yatırım bölümü SC Ventures, tokenizasyon platformu olan Libeara’yı resmi olarak hayata geçirdi. Singapur merkezli bağımsız bir kuruluş olan Libeara, bankanın dijital varlık alanında ve tokenizyon ile ilgili girişimlerinde yer alacak.

Libeara, çeşitli varlık sınıflarını tokenize ederek, dijital anlamda erişilebilir hale getirmeyi hedefliyor. Kurumsal düzeyde saklama ve dijital varlıkların takasını sağlayan Zodia Custody ve Zodia Markets’ın mevcut altyapısını kullanan platform, SC Ventures için tokenizasyon alanında stratejik bir genişlemeyi amaçlıyor.

728×90 muhabbit - Standard Chartered, Tokenizasyon Platformu Libeara'yı Başlattı300x250 muhabbit - Standard Chartered, Tokenizasyon Platformu Libeara'yı Başlattı

Standard Chartered Bank’ta 16 yıllık deneyim elde eden Aaron Gwak, Libeara’nın yönetimine geçti. Ayrıca Libeara’nın ortaklık yaptığı şirketler arasında; Fireblocks, Chainalysis, Chekk ve StraitsX gibi önemli şirketler bulunuyor. Libeara, önemli bir girişim olarak, FundBridge Capital ile iş birliği yaparak tokenize edilmiş bir Singapur doları devlet tahvili fonu oluşturmayı planlıyor.

Libeara’nın lansmanı, tokenizasyon konusuna daha fazla önem verildiği bir dönemde gerçekleşti. HSBC Holdings ve UBS Asset Management gibi büyük finans kurumları benzer girişimleri araştırarak bu teknolojinin modern finanstaki artan önemini vurguluyor. Citi’nin token hizmetlerinin piyasaya sürülmesiyle birlikte, hızlı küresel transfer için varlıkların tokenleştirilmesi kavramı ilgi görmeye başladı.

Son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar