BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Strat-Cast’in Bu Haftaki Konuğu İlker Canikligil!

Stratrade’in sunumuyla; Jolanda Ter Maten, Şant Manukyan, Erkan Öz gibi birçok ekonomist ve kripto para alanında uzman kişiyle yürütülen PodCast serisinin son bölümü ünlü yönetmen İlker Canikligil ile gerçekleştirildi.

Yayın:

-

stracast coinzo

Coinzo Kripto Para Platformu’nun sponsorluğu ile gerçekleşen bitcoin, kripto paralar, merkeziyetsiz finansın bugünü ve geleceğini işleyen Stratrade, “Strat-Cast” podcast serisinin 10. bölümünde, ünlü sinemacı ve reklamcı İlker Canikligil’i ağırladı.

Strat-Cast

Stratrade’in sunumuyla; Jolanda Ter Maten, Şant Manukyan, Erkan Öz gibi birçok ekonomist ve kripto para alanında uzman kişiyle yürütülen PodCast serisinin son bölümü ünlü yönetmen İlker Canikligil ile gerçekleştirildi.

İlker Canikligil kimdir?

1972 yılında İstanbul’da doğan Canikligil, Saint-Joseph Fransız Lisesi‘nden mezun olduktan sonra, Marmara Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümüne girdi. Birçok kısa film ve reklam filmi çektikten sonra 1999 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünde ders vermeye başladı. 2006 yılında akademiden istifa edip kurgusunu yaptığı Gen filmiyle 13. Altın Koza Film Festivali‘nde En İyi Kurgu ödülünü aldı. 2006’dan bu yana reklam yönetmeni olarak çeşitli ajanslarda çalıştı. 2010-2014 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesi Fotoğraf ve Video bölümünde sinematografi dersi verdi. 2014 yılında İstanbul Film Akademi’de yönetmenlik dersleri vermeye başladı ve daha sonra projeyi Youtube’a taşıdı. 2019 yılında ise İstanbul Film Akademi’den ayrıldı ve Youtube kanalı FluTV’de içerik üretmeye başladı.

İlker Canikligil ve Bitcoin

Coinzo’nun katkılarıyla gerçekleştirilen Strat-Cast podcast yayınında; Finans dünyasının son 30 yıldaki değişimini vurgulayan İlker Canikligil, yaşadığımız çağda bitcoinin yükselişinin  beklenen bir şey olduğunu dile getirirken, yatırımını korumak için bu aralar dolar kullandığını ifade etti, bununla birlikte  0.138 bitcoine sahip olduğunu söyledi. Bitcoin’in bu kadar popüler olmasının sebebinin ise sırlarla dolu olması olabilir, çünkü bir şey görünür olduğu ve ikonlaştığı zaman etkisi kaybedebilir diye de ekledi.

Tek bir sunucuya ve merkeze bağlı kalmadan binlerce bilgisayara dağıtılmış bir sistem olan bitcoini ve karar mekanizmasının kullanıcılar olduğu DAO gibi projelerin, yeni bir sistemin başlangıcı olabileceğini belirtti. Gelecekte yönetim sistemlerinin bu şekilde olabileceğini ifade eden Canikligil, FluTV’nin geleceğinde de kullanıcı ve yatırımcıların karar mekanizması olduğu bir sistem getirmek istediğini dile getirdi. Bunlara ek olarak, sinema-kripto para ilişkisine de değinen ikilinin gerçekleştirdiği yayının tamamına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

Spotify: https://cutt.ly/StratCast10sp

Soundcloud: https://cutt.ly/StratCast10sc

Coinzo Hakkında
Coinzo Kripto Para Platformu 2 yıldır yerli bir fintech girişimi faaliyet göstermektedir. Coinzo’nun yazılımı tamamen in-house olarak geliştirilmiş olması hız ve güvenlik konularından farklılık yaratmalarına imkan tanımaktadır.
Referans Kazancı

Coinzo Kripto Para Platformunun sağladığı avantajlardan sadece birisi olan referans sistemi sayesinde Coinzo’ya davet ettiğiniz kullanıcıların bitcoin al – sat ve diğer tüm kripto para işlemlerinde gerçekleştirdikleri komisyon ödemelerinin %20’sini anında kazanmış olun. Böylece ömür boyu pasif gelir elde etmiş olabilirsiniz. Coinzo’nun diğer özellikleri ;

  • Kimlik, selfie göndermeden e-devlet entegrasyonu ile güvenli hesap doğrulama işlemi
  • Piyasa ortalamasının altında, düşük komisyon oranları
  • Kullanıcıları ile gelir paylaşımı sağlayan referans sistemi
  • 7/24 destek hizmetleri
  • Gelişmiş Api hizmeti

Sertaç Okudan

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Çin’in Ulusal Blockchain Ağının İnternet Sitesi Açıldı!

Çin’in ulusal projesi, global web sitesine kavuştu!

Yayın:

-

Ulusal

Çin’in ülke çapındaki ulusal blockchain projesi (BSN), kısa bir süre önce resmi internet sitesine kavuştu.

10 Ağustos tarihinde yayına giren yeni BSN internet sitesi, küresel geliştiricilerin projeye katkıda bulunmasına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Altı İzinsiz Blockchain Ağı ile Entegrasyon

Yerel bir özel şirket olan Red Data Technology’nin sahibi ve BSN’in kurucu üyesi olan He Yifan, yaptığı açıklamada yeni internet sitesinin BSN hizmetlerini ve halka açık blockchain hizmetlerini portal üzerinde kullanılmasına izin verdiğini söyledi.

Yeni küresel projenin bir parçası olarak BSN artık Ethereum, EOS, Nervos, Tezos, NEO ve IRISnet dahil olmak üzere altı halka açık blockchainin canlı entegrasyonunu sunuyor. Bu, geliştiricilerin DApps oluşturmalarına ve denizaşırı BSN veri merkezlerinde veri depolama ve bant genişliği aracılığıyla nodeların çalıştırılmasına olanak sağlayacak.

Google ve AWS, BSN’nin Başlıca Ortaklarından

İnternet sitesine göre, BSN projesi Ekim 2020’de IRITA interchain hizmet merkezi ve merkezi olmayan Chainlink aracılığı ile “Zincirler Arası İletişim Merkezi’ni” başlatmayı planlıyor.

Ek olarak yeni internet sitesinde BSN ortakları olarak bir dizi büyük küresel teknoloji ve blockchain şirketi yer almakta. Google ve Amason Web Hizmetler, bulut hizmet sağlayıcısı olarak listelenirken, Hyperledger izinli bir blockchain tedarikçisi olarak belirtilmiş. “BSN’in fikrini ve vizyonunu gerçekten beğendikleri için birçok büyük bulut hizmeti sağlayıcısından destek aldık” diye bir açıklama yapıldı.

İlk olarak Ekim 2019’da pilot uygulamaya tabii tutulan Çin’in ulusal BSN ağı, başlangıçta küçük ve orta ölçekli işletmelerin izin verilen blockchainleri üzerinde blockchain uygulamaları oluşturmasına ve dağıtmasına yardımcı olmak için konumlandırılmış. Program küresel ticari kullanım için Nisan 2020de resmi olarak başlatıldı. Programın bir diğer özelliği ise Çin hükümetinin desteği ile geliştirilmesidir.

OKUMAYA DEVAM ET

ÖNE ÇIKAN

Binance Justin Sun’ın DeFi Projesini Listeledi! Huobi Wallet JUST’a Desteğini Açıkladı!

Tron (TRX) ağı üzerinde bulunan DeFi projesi yılın başlarında Justin Sun tarafından duyurulmuştu. Uzun süredir sessizliğe bürünen proje, gelen yeni haberler ışığında yükselişe geçmiş durumda.

Yayın:

-

just token defi

Binance bu sabah yaptığı duyuru ile birlikte Justin Sun’un DeFi projesi JUST’ı listeleyeceğini duyurdu.

Tron (TRX) ağı üzerinde bulunan DeFi projesi yılın başlarında Justin Sun tarafından duyurulmuştu. Uzun süredir sessizliğe bürünen proje, gelen yeni haberler ışığında yükselişe geçmiş durumda.

Duyuru ile birlikte yaklaşık yüzde 50’lik bir artış yaşayan JUST, Sun tarafından Tron üzerinde geliştirilecek DeFi ekosisteminin temeli olarak tanımlanmakta.

Borsa üzerinde bugün işlemlere başlayancak olan JUST Token JST/BNB, JST/USDT, JST/BUSD ve JST/BTC paritelerinde işlem görecek.

Huobi Wallet JUST Desteğini Açıkladı

Yine bu sabah gelen duyuru ile birlikte Huobi Wallet, JUST’a desteğini açıkladı. Merkezsiz uygulamalara erişim noktasında ilk sıralarda gelen Huobi Wallet, DeFi çözümlerine verdiği destek ile de tanınmakta. Tamamen merkezsiz bir yapıda çalışan Huobi Wallet artık JUST Token için de destek sağlamakta.

Yen adım ile birlikte kullanıcılar platform üzerinde TRX stake ederek USDJ elde edebilecek.

DeFi konusunda sessizliğini bozan Justin Sun’ın projesi sizce yükselişine devam edecek mi?

OKUMAYA DEVAM ET
Coinex
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.