Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69509.53
-2.15%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3755.67
2.07%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.47
0.85%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $615.4
2.72%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

DEFI

Struct Finance, DeFi’ı Yeniden Yapılandırıyor!

Blok zinciri teknolojisinin merkeziyetsiz doğası; DeFi projelerine geniş olanaklar tanıyor. Struct Finance de bu projelerden biri.

Clock
Paylaş
Struct Finance, DeFi’ı Yeniden Yapılandırıyor!

Geçtiğimiz birkaç yıl içerisinde, merkeziyetsiz finansın (DeFi) büyük bir hızla geliştiğini ve yaygınlaştığını gözlemledik. Bu büyümenin en önemli sebeplerinden biri, blok zincirlerinin tasarlanabilir ve dış müdahaleye kapalı yapılar olması. Bu yapıların üzerinde kurulan başarılı ve öncü uygulamalar, DeFi sektörünün yaygınlaşmasına olanak tanıdı.

728×90 muhabbit - Struct Finance, DeFi'ı Yeniden Yapılandırıyor!300x250 muhabbit - Struct Finance, DeFi'ı Yeniden Yapılandırıyor!

Yapılandırılmış ürünlerin geliştirilmesi, DeFi endüstrisinde yaşanan kaçınılmaz bir süreç. Yapılandırılmış ürünler; sabit getirili enstrümanların, varlıkların, opsiyonların ve diğer türevlerin, farklı risk profilleri içeren yatırım sepetlerinde değerlendirilmesine olanak tanıyor.

İlginizi çekebilir: DeFi Nedir? Tüm Ayrıntılarıyla A’dan Z’ye DeFi

Defi Genel Muhabbit - Struct Finance, DeFi'ı Yeniden Yapılandırıyor!

Struct Finance Nasıl Bir Sistem Kuruyor?

Struct Finance’in vizyonu; müşteri merkezli en güvenilir DeFi platformu olmak ve müşterilerin kendi ihtiyaçlarına göre yatırım ürünlerini yapılandırmalarını, yatırım ürünlerine kaynak sağlayabilmelerini ve yeni modeller keşfedebilmelerini sağlamak.

Bu vizyonun gerçekleşmesi için, Struct Finance’in kurduğu sistem 3 ana kolon üzerinde yükseliyor: Primitives (İlkler), Products (Ürünler) ve Composer (Yaratıcı).

1. Struct Primitives ile yenilikçi on-chain (zincir üzeri) finansal enstrümanlar yaratılıyor ve yapılandırılmış ürünlere ait tasarım alanı genişletiliyor.

2. Struct Products, Struct ekibi tarafından geliştirilen yapılandırılmış DeFi ürünlerini ifade ediyor. Bu ürünler ile birlikte; Struct Primitives ve bu alandaki diğer enstrümanlar birleştirilerek, birlikte çalışabilirlikleri sağlanıyor.

3. Struct Composer ile kullanıcıların, kendilerine ait yapılandırılmış ürünler yaratmaları ve bu ürünlerin pazardaki geniş kitlelere sunulabilmelerine olanak tanınıyor.

Bu ana taşıyıcı kolonlar; DeFi üzerinde yapılandırılmış ürünler ortaya çıkarabilmek için gerekli altyapıyı hazırlıyor.

İlginizi çekebilir: Muhabbit Capital’den Bir Yatırım Daha!

Özelleştirilebilir Yapılandırılmış DeFi Ürünleri

DeFi üzerinde geliştirilebilir potansiyel finansal ürünlere örnek olarak; principal-protected investments (anapara-korumalı yatırımlar) verilebilir. Bu ürünler, yatırım yapılan varlığın performansına bağlı olmaksızın yatırımcının anaparasını güvence altına alabilir veya tahvillere benzer şekilde sabitlenmiş getiri imkanları sunar.

Bunlara ek olarak Struct Finance ürünleri ile birlikte yatırımcılar; daha öncesinde yalnızca büyük kuruluşların veya yüksek getiri elde eden bireysel yatırımcıların erişebildikleri finansal ürünlere, herhangi bir kısıtlama olmaksızın erişebilme imkanına da erişecekler.

struct2 - Struct Finance, DeFi'ı Yeniden Yapılandırıyor!

Struct Finance Nedir?

Struct Finance; kullanıcıların faiz oranı araçlarını özelleştirerek bunları ekosistemde üstün finansal ürünler oluşturmak için kullanabilecekleri bir yol sunan, on-chain (zincir üzeri) yapılandırılmış ürünlerin yelpazesini daha da genişletmeyi amaçlayan, Avalanche ağı üzerinde kurulmuş bir girişimdir.

Struct Finance Twitter sayfasına buradan erişebilirsiniz.

Struct Finance Medium sayfasına buradan erişebilirsiniz.

Daha fazla DeFi haberi için: DeFi Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar