Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66911.68
-5.72%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3223.19
-8.81%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.46
-17.72%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $580.1
-5.54%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

SushiSwap Platformunda Büyük Bir Açık Tespit Edildi!

Popüler DEX, olası bir saldırıdan ucuz kurtuldu!

Clock
Paylaş
SushiSwap Platformunda Büyük Bir Açık Tespit Edildi!

Popüler DEX’lerden biri olan SushiSwap, bir beyaz şapkalı hacker sayesinde ciddi bir açık tespit ettiklerini açıkladı.

Bu sayede DEX, olası bir saldırıdan hiçbir şekilde zarar almadan kurtulmuş oldu. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Poly Network saldırıya uğramıştı ve bu platforma yaklaşık 600 milyon $’a mâl olmuştu.

728×90 muhabbit - SushiSwap Platformunda Büyük Bir Açık Tespit Edildi!300x250 muhabbit - SushiSwap Platformunda Büyük Bir Açık Tespit Edildi!

İlginizi Çekebilir: Poly Network Saldırısı ve Detayları

Güvenlik Araştırmacısı SushiSwap’ı İnceledi

Paradigm’den bir güvenlik araştırmacısı, SushiSwap’ı ve Miso platformunda ciddi bir açık tespit etmiş.

Salı günü paylaştığı bir blog gönderisinde araştırmacı, SushiSwap’ın launchpad platformu Miso üzerinde BitDAO satışı için yer alan akıllı sözleşme kodlarını incelemeye başlamış.

İlginizi Çekebilir: SushiSwap Nedir?

samczsun isimli araştırmacı, Sushi ekibinin bu kadar bariz bir hata yapabileceğini düşünmediğini söyledi ve ekledi; Bu denli bariz bir güvenlik açığını keşfetmeyi beklemezdim.

Derin araştırmalar yapan samczsun güvenlik açığı için, token sözleşmelerindeki tüm kripto paraların kötü niyetli bir şahıs tarafından çalınması ile sonuçlanabileceğini belirtti.

Eğer birisi ya da birileri güvenlik açığını kullansaydı, müzayedede teklif vermek için aynı ETH’yi tekrar tekrar kullanabilirdi.

Samczsun ve Ekip Arkadaşları SushiSwap Yetkilisine Ulaştı!

samczsun, ekip arkadaşları Georgios Konstantopoulos ve Dan Robinson ile birlikte bu açığa göz attığını belirtti. Bunun yanı sıra ekip, güvenlik açığını test etti ve onayladı.

Ardından ekip, bu açığı SushiSwap baş teknoloji sorumlusu Joseph Delong’a ulaştırdı. Görüşmeden sonra, token satışını elinde tutan BitDAO ekibinin, kalan tokenları satın almasına ve müzayedeyi hemen sonuçlandırarak manuel bir şekilde bitirmesine karar verildi.

SushiSwap, olaylar neticesinde herhangi bir kayıp yaşanmadığını açıkladı. Ayrıca ekip, akıllı sözleşme güncellenene kadar Miso Dutch müzayedesinin duraklatılacağını da belirtti.

Bu arada BitDAO token satışı sorunsuz bir şekilde gerçekleşti ve 9.200’den fazla katılımcı 336 milyon $ değerinde kripto para satın aldı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar