Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64244
-3.26%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3182.14
-8.06%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.4
-9.21%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $565.5
-3.12%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

SushiSwap’ın Token Launchpad’i Miso Saldırıya Uğradı!

SushiSwap’ın launchpad platformu saldırıya uğradı!

Clock
Paylaş
SushiSwap’ın Token Launchpad’i Miso Saldırıya Uğradı!

Merkeziyetsiz finans platformu SushiSwap’ın baş teknoloji görevlisi Joseph Delong, bir bilgisayar korsanının MISO Launchpad’e saldırdığını duyurdu.

Delong’a göre, sisteme sızmayı başaran AristoK3 yazılımı, Miso’nun kullanıcı arayüzüne girmeyi başardı ve müzayede için verilen cüzdan adresini kendi adresiyle değiştirdi. Saldırgan bu sayede 3 milyon $ değerinde 865 ETH’yi kendi cüzdanına çekmeyi başardı. Saldırının detaylarına EtherScan üzerinden ulaşabilirsiniz.

728×90 muhabbit - SushiSwap'ın Token Launchpad'i Miso Saldırıya Uğradı!300x250 muhabbit - SushiSwap'ın Token Launchpad'i Miso Saldırıya Uğradı!

Bu arada saldırgan, 2007 model Kia Sedona’ya atıfta bulunan bir parodi NFT projesi olan Jay Pegs Auto Mart token müzayedesini hedef almıştı.

ConsenSys’in eski kıdemli yazılım şefi olan Delong, Miso’nun saldırıya uğradığı günü “hayatımda yaşadığım en zor günlerden biri” olarak nitelendirdi. Ayrıca yazılım şefi, fon arayışında önde gelen kripto para borsaları FTX ve Binance’den neredeyse hiç destek alamadıklarını belirtti.

@FTX_Official ve @Binance’den saldırganların KYC bilgilerini bize vermelerini istedik. Fakat iki platformdan da olumlu bir geri dönüş alamadık.

Saldırganlar, birçok projenin arayüzüne erişmeye çalışmışlar. Herkesi, kendi platformlarının arayüzünü tekrar tekrar kontrol etmeye davet ediyorum.

Delong saldırganın, blockchain ve web geliştiricisi “Eratos” olduğuna dair şüphelerini açık bir şekilde dile getirdi. Bahsi geçen şahıs ise henüz iddialara yanıt vermiş durumda değil.

Miso Platformunda Daha Önce de Açık Bulunmuştu!

Geçtiğimiz aylarda, beyaz şapkalı bir güvenlik yazılımcısı, BitDAO token satışının müzayede sözleşmesinde ciddi bir güvenlik açığı keşfetmişti. Bu sayede yazılımcı, SushiSwap protokolünü potansiyel bir kayıptan kurtarmıştı.

Bu sayede, güvenlik açığı bir bilgisayar korsanı tarafından keşfedilmeden telafi edildi.

Son 4 günde neredeyse %50‘den fazla artış gösteren SushiSwap’ın yönetişim tokeni SUSHI, yatırımcılarının yüzünü güldürmüştü. Bununla beraber Avalanche Rush programına da katılan SushiSwap, artık uygulamasını Avalanche ağı üzerinde de çalıştıracak.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar