Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62635.42
1.71%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3030.21
0.23%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $34.27
-1.32%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $548.7
2.41%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Suudi Arabistan’dan Türkiye’ye 5 Milyar Dolar!

Suudi Arabistan’dan Türkiye’ye 5 milyar dolarlık destek geldi!

Clock
Paylaş
Suudi Arabistan’dan Türkiye’ye 5 Milyar Dolar!

Suudi Arabistan’dan Türkiye’ye 5 milyar dolarlık destek geldi. Suudi Arabistan Kalkınma Fonu, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’na (TCMB) 5 milyar dolarlık mevduat yatırılması konusunda anlaşmaya varıldığını belirtti.

Suudi Arabistan Kalkınma Fonu konuyla ilişkili olarak yaptığı açıklamada, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz El-Suud ve Veliaht Prens Muhammed bin Salman El-Suud’un kararıyla, Türkiye ve Suudi Arabistan arasındaki bağları güçlendirecek önemli bir karar alındığı dile getirdi.

728×90 muhabbit - Suudi Arabistan’dan Türkiye’ye 5 Milyar Dolar!300x250 muhabbit - Suudi Arabistan’dan Türkiye’ye 5 Milyar Dolar!
Turkiye Genel Muhabbit 800x400 1 768x384 1 - Suudi Arabistan’dan Türkiye’ye 5 Milyar Dolar!

Söz konusu anlaşmanın açıklamasında ise şu ifadeler yer alıyordu:

“Suudi Arabistan Kalkınma Fonu aracılığıyla gerçekleşen bu mevduat anlaşması, yalnızca Suudi Arabistan Krallığı ile Türkiye Cumhuriyeti ve halkları arasındaki yakın iş birliği ve tarihi bağların kanıtı değil, aynı zamanda Suudi Arabistan Krallığı’nın Türkiye’nin güçlenme çabalarını destekleme taahhüdünün bir göstergesidir. Diğer deyişle bu anlaşma, Türkiye’nin ekonomik ve sosyal büyümesini ve sürdürülebilir kalkınmasını destekleme anlamı taşımaktadır. Bu mevduat sayesinde çeşitli sektörlerdeki ekonomik sorunların çözümüne katkı sunulması hedeflenmektedir. Suudi Arabistan Krallığı bu anlaşmayla Türk halkına verdiği güçlü desteği ve Türk ekonomisinin geleceğine duyduğu güveni ifade etmektedir.”

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar