Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56777.94
1.82%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3235
0.43%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.19
-0.96%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $395.1
-1.37%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Tanzanya, Kripto Paraların Kabulü İçin Araştırmalara Başlıyor!

Tanzanya Cumhurbaşkanı, ülkenin merkez bankasının Bitcoin ve dijital varlıkları keşfetmeye başlamasını istedi.

Clock
Paylaş
Tanzanya, Kripto Paraların Kabulü İçin Araştırmalara Başlıyor!

Tanzanya Cumhurbaşkanı Samia Suluhu Hassan 14 Haziran tarihinde yaptığı bir açıklama ile El Salvador’dan sonra, Bitcoin’i yasal olarak kabul etmeye hazır olduklarını bildirdi.

Bu kapsamda Cumhurbaşkanı Samia Suluhu Hassan, ülkenin merkez bankasına, kripto para varlıklarını keşfetmeye başlaması için hazırlık yapmaya çağırarak şu açıklamayı yaptı:

Binance BannerBinance Banner

“Merkez Bankası’na çağrım, bu gelişme üzerinde çalışmaya başlamanızdır. Merkez Bankası değişikliklere hazırlıklı olmalı ve hazırlıksız yakalanmamalı.”

Hassan ayrıca, ülkesini değişimin önünü açmaya çağırırken kripto para ve blok zinciri çağının başladığını da dile getirdi. Hassan’ın açıklaması, Bitcoin’in yasal olarak kabul edildiği El Salvador da dahil olmak üzere diğer gelişmekte olan ekonomilerde daha fazla kripto para benimsenmesi için baskı yapan çok sayıda liderin açıklamalarının ardından geldi.

Afrikalı yasa koyucular kripto para ekonomisini tanımakta ve teşvik etmekte yavaş olsa da, bölge yıllardır eşler arası (P2P) Bitcoin ticaretinde oldukça hareketli zamanlar geçiriyor.

Usefultulips’e göre, Sahra Altı Afrika, Kuzey Amerika’nın arkasından P2P ticareti için ikinci en büyük bölge konumunda yer alıyor ve haftalık hacimde yaklaşık 16.5 milyon $’lık işlem gerçekleştiriyor.

Bitcoin Ticaret Hacmi

Bölgenin Lideri Nijerya

Nijerya, bölgenin hacminin yarısını temsil ederken, haftalık 8,5 milyon dolarlık BTC ile P2P Bitcoin ticaretinde ikinci en büyük ülke olarak ABD’nin arkasında yer alıyor. Kenya, haftalık 3 milyon dolardan fazla ticaret hacmiyle Afrika’nın ikinci sıradaki eşler arası pazarı ve onu 2 milyon dolarla Gana ve 1,6 milyon dolarla Güney Afrika izliyor.

Tanzanya, son yedi gün içinde yaklaşık 90.000 $ değerinde ticaret ile bölge içinde yedinci sırada yer alıyor.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar