Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64551.74
-1.16%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3440.37
-1.39%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.47
-4.52%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $572.9
-1.36%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Tayland Kripto Para Kuralları İçin Kamuoyu Araştırması Başlatıyor!

Kripto para yatırımcı gelir kuralları konusunda halka danışılacak.

Clock
Paylaş
Tayland  Kripto Para Kuralları İçin Kamuoyu Araştırması Başlatıyor!

Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, önerilen kripto para birimi yatırımcı yeterlilik kuralları hakkında halka açık bir istişare başlatıyor.

728×90 muhabbit - Tayland  Kripto Para Kuralları İçin Kamuoyu Araştırması Başlatıyor!300x250 muhabbit - Tayland  Kripto Para Kuralları İçin Kamuoyu Araştırması Başlatıyor!

25 Şubat tarihinde yapılan resmi bir duyuruya göre, Tayland SEC, belirli gelir ve ticaret deneyimi gereksinimleri de dahil olmak üzere kripto para yatırımcıları için önerilen nitelikler hakkında kamuya açık yorumlar toplayacak.

Girişimin bir parçası olarak Tayland SEC, 24 Mart 2021 tarihinde çevrim içi ortamda canlı bir konferans düzenlemeyi planlıyor. Konuyla ilgili bir yetkili, kamuoyuna danışmanın 27 Mart tarihinde kadar devam edeceğini söyledi.

Önerilen danışma belgesine göre, düzenleyici, yerel kripto para yatırımcılarının en az 10 milyon baht (332.500 $) net varlığa ve yıllık 1 milyon baht (33.250 $) gelire sahip olmalarını zorunlu kılmak da dahil olmak üzere Tayland’daki kripto para ticareti konusunda katı sınırlar koymayı planlıyor.

SEC ayrıca yatırımcıların yatırım deneyimi ve eğitime sahip olmasını da şart koşmayı planlıyor. Yerel yatırımcıların, menkul kıymetler veya türev alım satım konusunda en az iki yıllık deneyime sahip olması veya yetkili kurumlardan özel bir sertifika alması gerektiği belirtiliyor.

SEC bilindiği üzere bu ayın başlarında kripto para yatırımcı gereksinimleri için planlarını açıkladı. Otorite, yeni kuralları başlatarak, kripto para yatırımlarına yerel ilgi arttıkça uygun yatırımcı koruma önlemleri sağlamayı hedefliyor. 

Konu ile ilgili olarak yapılan bir duyuruda şu ifadelere yer veriliyor:

“Kripto paralar, yüksek oynaklığa maruz kalan bir finansal yeniliktir. Bu dijital varlığa yatırım, bilgi, anlayış ve yatırım kaybına karşı çok hassas olmayan bir risk profili gerektiriyor.”

SEC genel sekreteri Ruenvadee Suwanmongkol ise yaptığı bir açıklamada şunları söyledi:

“Yerel borsalardaki çoğu kripto para yatırımcısının genç ve öğrenci olması büyük bir endişe yaratıyor. Bu insanların yenilikleri ve teknolojiyi sevdiklerinin farkındayız, ancak bu varlıklara yapılan yatırımların çok büyük bir riski var.”

Suwanmongkol son olarak alım satım için uygun olmayan yatırımcıların lisanslı fon yöneticileri veya mali danışmanlar aracılığıyla yatırım yapmaları gerektiğini dile getirdi.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar