Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66402.02
0.39%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3603.23
1.07%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.66
-1.23%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $607.3
0.30%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Tayland Merkez Bankası’nın Seçimi IBM!

Tayland Merkez Bankası, IBM ile işbirliği yapacak!

Clock
Paylaş
Tayland Merkez Bankası’nın Seçimi IBM!

Tayland Merkez Bankası, IBM’in Blockchain teknolojisini kullanarak dünyanın ilk blockchain tabanlı devlet tasarruf tahvil bonosu ihraç platformunu başlattı.

IBM’in 5 Ekim 2020 tarihli resmi duyurusuna göre, lansmandan sonraki iki hafta içinde merkez bankası 1,6 milyar $’dan fazla tasarruf bonosu sattı.

728×90 muhabbit - Tayland Merkez Bankası'nın Seçimi IBM!300x250 muhabbit - Tayland Merkez Bankası'nın Seçimi IBM!

Blockchain teknolojisinin kullanımının tahvil ihraç süresini 15 günden sadece 2 güne düşürdüğü söylenmekte. Sürecin artan verimliliği aynı zamanda operasyonel maliyeti ve tahvil ihraci ile ilgili belgelerin gereksiz doğrulama sürelerini de kısaltmıştır.

IBM, Merkez Bankası ile birlikte Kamu Borç Yönetim Ofisi, Tayland Menkul Kıymetler Deposu ve dört farklı banka olmak üzere yedi kurum ile işbirliği yaptı.

Tayland Bankası, yakında perakende ve toptan yatırımcılar için devlet tarafından çıkarılan diğer tüm tahvillerde blockchain teknolojisinin kullanımını genişletebilir.

Tayland Merkez Bankası, blockchain ve kripto para birimi alanında aktif bir şekilde yer aldı. Haziran ayında banka, merkez bankası dijital para birimi olan dijital baht için büyük ölçekli işletmeler ile bir pilot test programı başlattı. Ertesi ay, bankanın Hong Kong Parasal Yetki Kurumları ile işlem yapmak için dijital para birimi kullanmayı planladığı bildirildi.

Tayland Bankası, ulusal CBDC’si için akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan finans kurumlarını da takip etmekte.

Daha fazla blockchain haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar