Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68634.48
1.20%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3790.44
-0.14%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.81
-0.16%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $597.1
-0.15%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Tayland SEC, Borsaların NFT ve Taraftar Tokenlarını Listelemesini Yasaklıyor!

Tayland, kripto paralar ile ilgili yeni kuralları içeren yönergeyi onayladı.

Clock
Paylaş
Tayland SEC, Borsaların NFT ve Taraftar Tokenlarını Listelemesini Yasaklıyor!

Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, ülkedeki kripto para borsalarının, dört farklı token türünü desteklemesini yasaklayan yönergeleri onayladı.

Tayland SEC tarafından 11 Haziran tarihinde yapılan bir duyuruda, düzenleyici kurum, yakın zaman içinde yürürlüğe girecek olan “Dijital Varlık İşini Üstlenmek için Kurallar, Koşullar ve Prosedürler” konulu 18/2564 sayılı kripto para borsası yönergelerini onayladığını söyledi.

728×90 muhabbit - Tayland SEC, Borsaların NFT ve Taraftar Tokenlarını Listelemesini Yasaklıyor!300x250 muhabbit - Tayland SEC, Borsaların NFT ve Taraftar Tokenlarını Listelemesini Yasaklıyor!

Yeni kurallar, Tayland borsalarının meme tabanlı tokenlar, taraftar tokenları, değiştirilemez tokenlar (NFT) ve borsa tarafından verilen tokenların kullanmasını yasaklıyor.

Screenshot 1 - Tayland SEC, Borsaların NFT ve Taraftar Tokenlarını Listelemesini Yasaklıyor!
Tayland SEC

SEC, borsalar tarafından verilen tokenlar için, herhangi bir kripto para biriminin, ilgili teknik incelemelerdeki açıklamalara ve dijital varlıklar için mevcut yönergelere tam olarak uyması gerektiğini belirtiyor. Borsalar bu koşulları karşılayamazsa, düzenleyici kurum ilgili kripto para birimini listeden çıkarmak zorunda kalacaklarını söyledi. SEC’e göre, Tayland borsalarının yeni yönergelere uygun olması için token listeleme kurallarını güncellemek için 30 günü bulunuyor. 

Politikadaki bu değişikliğin , fiyatı geçen yıldan bu yana önemli ölçüde artan meme tabanlı bir kripto para birimi olan Dogecoin ( DOGE ) ve yerel kripto para borsasının tokenı Bitkub Coin (KUB) dahil olmak üzere birçok varlığı etkileyeceği iddia ediliyor. 

Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, bu yıl içinde yatırımcılar ve kripto para borsaları için, sert tepkilere neden olan bir dizi yönerge ve açıklama yayınladı. Bu kapsamda düzenleyici kurum, Tayland’da kripto para yatırımı için 1 milyon baht (32.000 $) minimum yıllık gelir şartı önerdi ve yetkililer, yatırımcıların bir kripto para birimi ticareti eğitim kursuna katılmaları veya bilgilerini kanıtlamak için bir testi geçmeleri gerektiğini dile getirdi.

Güneydoğu Asya ülkesi Tayland’ın, kripto paralar ile ilgili uzun süredir devam eden karmaşık bir ilişkisi bulunuyor. Zaman zaman yasaklama haberleri ile gündeme gelen ülkenin, şubat ayında Tayland turizm kurulu tarafından alınan bir karar ile pandemi sırasında sektörü canlandırmak amacıyla Japon kripto para sahiplerini ülkeye davet ettiği biliniyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar