Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62468
5.05%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3321.89
4.60%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.01
4.04%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $552.4
3.31%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Tayland, yetkisiz kripto platformlarına erişimi engelliyor

Clock
Paylaş
Tayland, yetkisiz kripto platformlarına erişimi engelliyor

Tayland SEC, Hindistan ve Filipinler gibi ülkelerin daha önce aldığı kararları referans göstererek yetkisiz platformları engellemeye karar verdi. Yetkililer, yetkisiz olarak gördükleri kuruluşları açıklamazken kullanıcıları varlıklarını hızla çekmeleri konusunda uyardı. Tayland yetkilileri Cuma günü yapılan bir duyuruyla online suçlarla mücadelede yasama yetkililerinin verimliliğini artırmak amacıyla yetkisiz kripto platformlarını engellemeye karar verdiklerini açıkladı.

728×90 muhabbit - Tayland, yetkisiz kripto platformlarına erişimi engelliyor300x250 muhabbit - Tayland, yetkisiz kripto platformlarına erişimi engelliyor

Tayland SEC, Hindistan ve Filipinler’i örnek aldı

Teknoloji Suçlarını Önleme ve Bastırma Komitesi’nin toplantısı sonrasında Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), yetkisiz dijital varlık hizmet sağlayıcılarına ilişkin bilgileri dijital ekonomi ve toplum bakanlığına sunarak platformlara erişimi engellemek için talimat aldı. Duyuruda SEC’nin kullanıcılar üzerindeki etkilerini değerlendirdiği ve hizmeti kullanamaz hale gelmeden önce hesaplarını yönetme fırsatı vereceği belirtildi.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar