Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51761.07
1.32%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3072.03
3.95%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.18
2.40%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $385.1
1.37%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Tayland’daki SEC, Zipmex Kullanıcıları İçin Dijital Yardım Hattı Başlattı!

Zipmex, Tayland hükümeti tarafından resmi olarak düzenlenen en büyük kripto para borsalarından biridir.

Clock
Paylaş
Tayland’daki SEC, Zipmex Kullanıcıları İçin Dijital Yardım Hattı Başlattı!

Tayland kripto para borsası Zipmex’in geçtiğimiz hafta para çekme işlemlerini durdurmasından sonra Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), yatırımcıların kayıplarını araştırmak ve durumdan nasıl etkilendiklerini öğrenmek için çalışmalara başladı.

İlginizi çekebilir: Kripto Para Borsası Zipmex, Para Çekme İşlemlerini Durdurdu!

Binance BannerBinance Banner

Thai SEC; 25 Temmuz’da yaptığı duyuruda, Zipmex müşterilerinin Thai SEC’in resmi web sitesindeki çevrim içi forumu kullanarak bilgi göndermeleri gerektiğini belirtti. Ayrıca Zipmex’in dijital varlıkların çekim işlemlerini geçici olarak askıya almasıyla, durumdan etkilenen insanlardan birçok şikayet aldıklarını söyledi.

Düzenleyici tarafından duyuru ile beraber aşağıdaki not paylaşıldı:

SEC; daha önce Zipmex şirketinden, müşterilerle iletişim kurmak ve şikayetleri ele almak için verimli bir sistem sağlamalarını ve müşterilerin çıkarlarını korumaları gerektiğini belirttikleri bir belge yayınladı.

Kripto para borsası Zipmex; Upbit, Bitkub gibi diğer platformların yanı sıra Tayland hükümeti tarafından resmi olarak düzenlenen en büyük kripto para borsalarından biridir. Borsa, geçtiğimiz hafta değişken piyasa koşulları da dahil olmak üzere şirketin kontrolü dışındaki koşulları da öne sürerek para çekme işlemlerini aniden durdurdu.

Para çekme işlemlerinin askıya alınması, Bitcoin’in (BTC) 24.000 doların üzerine çıkmasıyla ve son birkaç haftanın en yüksek seviyelerine ulaşmasıyla beraber geldi. Fakat Zipmex’in uygulaması fazla uzun sürmedi, sadece iki gün sonra trade cüzdanından para çekme işlemlerini yeniden başlattı. Platformdaki bazı işlemler kısmen de olsa yeniden başlatıldı. Şirket yaptığı son açıklamasında, “Z cüzdanından transfer, para yatırma ve trade işlemleri, bir sonraki duyuruya kadar devre dışı bırakılacak” dedi.

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Daha Fazla Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar