Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69680.01
-0.65%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3798.5
0.84%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.78
-3.56%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $613.4
-2.03%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Taylandlı Dev Banka SCB, Kripto Para Borsası Bitkub’un Yüzde 51 Hissesini Aldı!

Banka, yeni girişimin finansal dünyada uzun vadede yeni büyüme değeri yaratmaya yardımcı olacağını söyledi.

Clock
Paylaş
Taylandlı Dev Banka SCB, Kripto Para Borsası Bitkub’un Yüzde 51 Hissesini Aldı!

Tayland’ın en eski bankası Siam Commercial Bank, 17.85 milyar Tayland bahtı (yaklaşık 537 milyon dolar) karşılığında kripto para borsası Bitkub’un %51 hissesini satın aldığını duyurdu.

Bitkub tarafından 2 Kasım 2021 tarihinde duyurulan habere göre, yapılan yeni anlaşmanın düzenleyici onayı için belirlenen tarih olan 2022’nin ilk çeyreğine kadar tamamlanması bbekleniyor.

728×90 muhabbit - Taylandlı Dev Banka SCB, Kripto Para Borsası Bitkub'un Yüzde 51 Hissesini Aldı!300x250 muhabbit - Taylandlı Dev Banka SCB, Kripto Para Borsası Bitkub'un Yüzde 51 Hissesini Aldı!

SCB CEO’su Arthit Nanthawittaya, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Bitkub satın alımının yeni bir finansal dünyada uzun vadede yeni büyüme değeri yaratmaya yardımcı olacağını söyledi.

Bilindiği üzere SCB, kripto para dünyasında yeni değil. Banka, blok zinciri ve merkezi olmayan finans (DeFi) girişimlerine yatırım yapan SCB 10X adlı bir risk sermayesi birimini de işletiyor. SCB10X, Ripple, BlockFi ve Alpha Finance gibi kripto para şirketlerinin yatırımcısı olarak biliniyor. Bitkub ise, Tayland’da faaliyet gösteren birkaç lisanslı kripto para borsasından biri olarak biliniyor.

Bitkub-SCB anlaşması, kripto para sektöründe, birleşmeler ve satın almalar açısından halihazırdaki en büyük anlaşmalardan biri olarak görüldü.

Dev Şirketler Kripto Para alanına Yatırım Yapıyor

Tüm bunların yanında kripto para piyasası büyümeye devam ederken dev şirketlerde yeni satın almalar ve birleşmeler ile faaliyetlerini geliştirmeye devam ediyor. bu kapsamda son olarak kripto para borsası Coinbase, yapay zeka destekli bir müşteri destek platformu olan Agara’yı 40 milyon ila 50 milyon dolar arasında bir fiyat aralığında satın aldığını duyurdu.

Yine geçtiğimiz hafta NYDIG, İngiliz Bitcoin girişimi Bottlepay’i 300 milyon dolara satın aldı. Bunun yanında yakın zaman önce dev ödeme şirketi Mastercard, Ciphertrace‘i satın aldı.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar