Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63317.06
4.07%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3063.01
2.76%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $34.85
5.19%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $549
4.95%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Tayvan’da Kredi Kartı ile Kripto Para Satın Almaya Yasak Mı Geliyor?

Tayvan Mali Departman Yetkilileri, bankalardan kredi kartları ile kripto para satın alınmasını yasaklamak istiyor.

Clock
Paylaş
Tayvan’da Kredi Kartı ile Kripto Para Satın Almaya Yasak Mı Geliyor?

Tayvan cephesinden yeni yasaklama haberi geldi. Tayvan Mali Departman yetkilileri, bankalardan kredi kartları ile kripto para satın alınmasını yasaklamak istiyor.

Tayvan Mali Denetleme Komisyonu, yapmış olduğu bir açıklamasında kripto para birimlerinin riskli ve spekülatif varlıklar olduğunu belirterek, kripto para alımları için kredi kartlarının kullanımınının yasaklanmasını istedi.

728×90 muhabbit - Tayvan’da Kredi Kartı ile Kripto Para Satın Almaya Yasak Mı Geliyor?300x250 muhabbit - Tayvan’da Kredi Kartı ile Kripto Para Satın Almaya Yasak Mı Geliyor?

Kamuoyuna yansıyan rapora göre, FSC temmuz ayının başlarında Tayvan Bankalar Birliğine bir mektup göndererek kredi kartı şirketlerinden kripto paralarla işlem yapılmasını kolaylaştırmayı bırakmalarını istedi. Tayvan Mali Denetleme Komisyonu bu isteğinin yanında ayrıca bankaların hisse senetleri, vadeli işlemler, opsiyonlar ve diğer yüksek riskli işlemler için ödemeleri durdurmalarını da istedi.

FSC, Bankalara 3 Aylık Süre Tanıdı!

kripto paralar muhabbit 937x600 1 1200x600 - Tayvan’da Kredi Kartı ile Kripto Para Satın Almaya Yasak Mı Geliyor?

FSC söz konusu raporda kredi kartlarının finansal yatırımları ve spekülatif ticaretleri kolaylaştırmak yerine mal ve hizmetler için bir ödeme yöntemi olarak hizmet etmesi gerektiğini vurguladı. Rapora göre kripto para ile hizmet veren kredi kartı sağlayıcılarının FSC’nin şartına uymak için sadece üç ayı bulunmakta.

Tayvan Mali Denetleme Komisyonu (FSC) vermiş olduğu bu 3 aylık süre sonunda hizmet sağlayıcılardan uygunluklarını kanıtlamak için özel bir rapor da istedi. Hatırlayacağınız üzere 2021 Nisan ayında, Tayvan Merkez Bankası da kripto paraları “son derece spekülatif” varlıklar olarak tanımlamıştı.

Tayvan’ın merkez bankası dijital para birimi (CBDC) üzerinde araştırmalar yaptığını ve geçtiğimiz haziran ayında prototip perakende CBDC’sinin testlerini tamamladığını da hatırlatalım.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar