Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56916.39
2.22%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3248.54
0.98%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.15
-0.05%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $395.6
-0.88%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

METAVERSE

Teknoloji Devleri Metaverse Standartlarını Belirlemek İçin Yola Çıktı!

Kripto para sektörünün tüm çabalarına rağmen metaverse merkezileştirilmiş bir teknoloji olmaya devam ediyor.

Clock
Paylaş
Teknoloji Devleri Metaverse Standartlarını Belirlemek İçin Yola Çıktı!

Kripto para sektörünün tüm çabalarına rağmen metaverse merkezileştirilmiş bir teknoloji olmaya devam ediyor. Sektörün geri kalanıyla entegrasyon problemi yaşayan metaverse uygulamalarına bir çözüm bulmakta kararlı olan oyun ve yazılım sektörünün önde gelenleri Metaverse Standartları Forumu isimli bir oluşumda bir araya geldi. 

Binance BannerBinance Banner

Forumun amacı metaverseler için standartlaştırılmış terminoloji oluşturmanın yanı sıra sektörde birlikte çalışabilirliği ve çapraz uyumluluğu sağlamak olarak açıklanıyor.

Forumda Facebook olarak da bilinen Meta, Microsoft, Nvidia, Unity, ve Sony başta olmak üzere 30’dan fazla şirket bir araya geliyor. 21 Nisan 2022 Salı günü yayımlanan bir basım bildirisine göre forum pragmatik, eylem odaklı projelere ve açık kaynaklı araçlara öncelik verecek. Buna ek olarak sürekliliği olan bir metaverse terminolojisi ve dağıtım yönergeleri üzerine de çalışılacak. 

İlginizi çekebilir: Yahoo, Hong Kong’u Metaverse ile Sosyalleştirecek

Forumun amaçlarından biri de tek bir şirketin metaverse sektörü üzerinde egemenlik kurmadığından emin olmak. Tıpkı internetin ortaya çıkışında yaşandığı gibi, metaverse teknolojisinde de birden fazla şirketin sektörde söz sahibi olması hedefleniyor.  

apple bitcoin muhabbit
Apple

Teknoloji Dünyasının Bir Numarası Apple Foruma Dahil Değil

Her ne kadar forum pek çok tanıdık şirkete ev sahipliği yapsa da Apple, Pokemon Go’nun geliştiricisi Niantic ve Roblox gibi sektörün önde gelen şirketleri forumda yer almadı. 

Basın açıklaması forumdan çıkan sonucu şu sözlerle dile getirdi: 

“Endüstri liderleri, ancak açık standartlardan oluşan bir temel üzerine inşa edilirse metaverse potansiyelinin en iyi şekilde gerçekleştirilebileceğini belirtti.”

Forumun ilk toplantısının Mayıs 2022’de gerçekleşmesi bekleniyor. 

Daha fazla Metaverse haberleri için: Metaverse Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar