Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65582.96
2.37%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3151.36
4.53%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.25
9.24%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $566.4
2.24%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

Tel Aviv Blockchain Menkul Kıymetler Platformunu Başlattı

TESA, yatırımcılarına blockchain destekli bir kredi platformu oluşturuyor!

Clock
Paylaş
Tel Aviv Blockchain Menkul Kıymetler Platformunu Başlattı

Tel Aviv Menkul Kıymetler Borsası (TASE) Kasım ayında blockchain tabanlı menkul kıymet kredi verme havuzunu başlatmayı planlıyor.

28 Temmuz’da yapılan duyuruda TASE, platformun ülkenin sermaye piyasalarında, şu anda menkul kıymet borçlanması için merkezi bir sistemden yoksun olan temel bir işlevi yerine getireceğini söyledi.

728×90 muhabbit - Tel Aviv Blockchain Menkul Kıymetler Platformunu Başlattı300x250 muhabbit - Tel Aviv Blockchain Menkul Kıymetler Platformunu Başlattı

Tel Aviv Menkul Kıymetler Borsası’nın görüşüne göre, mevcut kurulumun aksine, yatırımcıların ihtiyaçlarını karşılayan yeni blockchain tabanlı sistem, tüm menkul kıymet kredi verme faaliyetlerini tek bir çatı altında birleştirecek ve yatırımcılar arasında çeşitli ana finansal araçlar ile doğrudan borçlanmayı mümkün kılacak.

Denendi ve Onaylandı

Bu yılın Mart ayında TASE, platform için üyelerin kredi işlemleri yapmalarına izin veren özel bir test ortamı başlattı. Bu sonuçlardan yola çıkarak, TASE borsa sistemlerini Kasım ayına kadar ayarlamayı planlıyor.

Borsa, blockchain teknolojilerinin sunduğu değere vurgu yaptı: özellikle, eşler arası işlemler, akıllı sözleşme işlevselliği ve blockchain’in değişmez kalitesi nedeniyle artan işlem güvenliği desteği bu vurgulardan sadece birkaçı.

TASE, bu durumun borsa “custodian”larının ve müşterilerin daha yüksek bir güvenlik seviyesiyle daha ucuz maliyetlerle çalışmasına izin verdiğini belirtiyor.

Bir açıklamada, TASE yöneticisi Orly Greenfeld, “Blockchain teknolojisi, bilgileri güvence altına alırken, ayrıca işlem sayısındaki artışı destekleyerek menkul kıymet kredisi alım satımına olanak sağlayacak” dedi.

TASE Intel ve Accenture ile İşbirliği Yapıyor

TASE ilk olarak Mayıs 2018’de Hyperledger Sawtooth kullanarak geliştirilen yeni platformunun duyurusunu yapmıştı. Borsa, proje üzerinde Accenture, Intel ve İsrailli The Floor gibi ortaklar ile işbirliği yaptı.

Günden güne farklı ülkeler arasında popülerliği artan blockchain teknolojisi artık hayatımızın her bir bölgesine giriş yapacak gibi görünüyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar