Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65308.12
-1.59%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3421.01
-4.77%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.31
-11.11%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $593.8
-2.09%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Telegram CEO’su Elinde BTC ve TON Bulunduruyor!

Teknoloji girişimcisi Pavel Durov, yaptığı açıklamalarda Telegram’ın attığı adımlardan ve elinde bulundurduğu kripto paralardan bahsetti.

Clock
Paylaş
Telegram CEO’su Elinde BTC ve TON Bulunduruyor!

Telegram’ın kurucu ortağı ve CEO’su Pavel Durov, elinde Bitcoin (BTC) ve Toncoin (TON) tuttuğunu açıkladı. CEO ayrıca şirket tarafından çıkarılan yeni Telegram tahvillerinin de çeyreğini satın aldı.

Telegram, 270 milyon dolarlık tahvil ihracı gerçekleştirdi

Pavel Durov, salı günü (18 Temmuz 2023) resmi Telegram kanalında yaptığı bir paylaşımda; anlık mesajlaşma platformu Telegram’ın büyümesini vurgulayarak, uygulamanın bu yılın başlarında aylık 800 milyon aktif kullanıcıya ulaştığını ve günlük 2,5 milyon yeni kayıt olduğunu belirtti.

728×90 muhabbit - Telegram CEO'su Elinde BTC ve TON Bulunduruyor!300x250 muhabbit - Telegram CEO'su Elinde BTC ve TON Bulunduruyor!

Platform henüz karlılık sağlamasa da Durov, şirketinin Twitter ve Snap gibi rakiplerine kıyasla karlılığa daha yakın olduğunu iddia etti.

Durov ayrıca şirketinin bu hafta büyümeyi finanse etmek ve dengelemeye ulaşmak için 270 milyon dolar değerinde Telegram tahvilleri ihraç ettiğini duyurdu. Telegram CEO’su ,platformun büyümesine yatırım yapmanın bir yolu olarak tahvillerin çeyreğini satın aldığını söyledi.

BTC ve TON Bulunduruyor

Pavel Durov, Bitcoin ve Toncoin olmak üzere iki varlığa sahip olduğunu açıkladı, ancak ne kadar tuttuğunu belirtmedi.

Toncoin, Pavel ve Nikolai Durov kardeşler tarafından geliştirilen orijinal TON (Telegram Açık Ağı) blok zinciri projesinin yeniden markalanmış hali olarak biliniyor. TON’un Ekim 2019’da başlatılması planlandığı sırada ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Telegram’a dava açarak projenin durmasına neden olmuştu.

Telegram, TON için desteği durdurdu, ancak şirket kodunu açık kaynaklı hale getirerek topluluğun girişimi devralmasını sağladı.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri için: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar