Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $53600
3.99%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3140.51
2.51%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.75
5.41%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $395.4
2.36%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Telegram, İddialar Hakkında Açıklama Yaptı!

Telegram, anonim hesabın paylaştığı iddiaların asılsız olduğunu ve paylaşılan linke kimsenin tıklamamasını önerdi.

Clock
Paylaş
Telegram, İddialar Hakkında Açıklama Yaptı!

Telegram, anonim hesabın paylaştığı iddiaların asılsız olduğunu ve paylaşılan linke kimsenin tıklamamasını önerdi. Telegram’a göre anonim hesap, kullanıcıların dikkatini çekmek ve linke tıklamasını sağlamak için böyle bir yöntem denedi.

Bu hafta kripto para topluluğunun dikkati, “adyingnobody” adlı Twitter hesabının paylaştığı gönderideydi. Kullanıcı, Telegram üzerinden kripto para ile uğraşan önemli kişilerin ve şirketlerin mesajlarını ele geçirdiğini ve herkesin bildiği kripto para projelerinin yanlışlarını ortaya çıkaracağını söyledi.

Twitter’daki Adyingnobody adlı kullanıcı, mesajlaşma uygulaması olan Telegram’ın bir açığını bularak bu mesajlara ulaştığını iddia etti. Kullanıcı, yakın zamanda bu mesajları yayınlayarak bütün kripto para piyasasını alt üst etmeye çalışacağını söyledi. Adyingnobody, dolandırıcılık ve “rug pull”, cinayet, hırsızlık ve cinsel saldırıya kadar birçok yasa dışı faaliyetlere dair kanıtlara sahip olduklarını iddia etti.

İddiaların ciddiyeti nedeniyle Adyingnobody, bir gecede sıfırdan 36.000 takipçiye ulaştı ve bütün kripto para topluluğunun dikkatini üzerine çekti. Kişinin Twitter biyografisinde paylaştığı Ethereum cüzdan adresi de var. Bu cüzdan adresine şimdiye kadar 46 kere transfer yapılmış. Bu bilgilere daha önce ulaşmak isteyen kişiler, cüzdan adresine para atmış olabilir.

Bu iddialara rağmen kripto para topluluğundaki farklı isimler, Adyingnobody’nin paylaştığı bağlantıya tıklamamaları için uyardı. Twitter kullanıcısı Kapluie, paylaşılan dosyayı indirmek için cüzdanınızdan bir sözleşme imzalamanın da gerekli olduğunu dile getirerek bunun “hack gibi bir şey” olduğunu söyledi ve kimsenin bu dosyayı indirmemesi hakkında uyarıda bulundu.

Twitter kullanıcısı Cryptonator1337, iddiaların doğru olma ihtimali olsa bile anonim hesaptan gelen herhangi bir dosyayı indirirken dikkat etmesi gerektiğini belirtti.

Telegram, iddialara Twitter üzerinden resmi olarak yanıt verdi. Telegrama göre Adyingnobody, kullanıcıların kötü amaçlı yazılım indirmesini sağlamak için böyle bir hikaye uydurdu.

Telegram’da Kripto Para Dönemi!

Popüler sosyal medya ve haberleşme platformu Telegram, uygulama üzerinde kripto para gönderme özelliğini başlattığını duyurdu. Uygulama üzerinden yapılacak işlemlerde ise herhangi bir ücret ödenmeden diğer platform kullanıcılarına TON gönderilebilecek. Telegram platformu ayrıca kullanıcılar tarafından eklenen cüzdan botuyla Bitcoin satın alınabilme imkanı da sunacak.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar