Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65414
-1.67%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3524.09
-1.53%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.38
-5.46%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $601.7
-1.02%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Telegram Wallet’ta BTC, USDT ve TON Ödemeleri Etkinleştirildi!

Telegram mesajlaşma uygulaması kripto para dostu adımlar atmaya devam ediyor. Wallet Pay ile kripto para ödemeleri yapmak mümkün olacak.

Clock
Paylaş
Telegram Wallet’ta BTC, USDT ve TON Ödemeleri Etkinleştirildi!

Telegram mesajlaşma uygulaması yeni kripto para ödeme seçeneğini duyurdu. Telegram botu olan Wallet, Bitcoin gibi kripto paraları alıp satma imkanı sunan bir hizmet olarak, The Open Network (TON) blok zincirine dayalı bir kripto ödeme çözümü başlattı.

Yeni Wallet Pay hizmeti, kullanıcılar ve işletmeler arasında kripto para ödeme işlemlerini sağlayarak, Telegram arayüzü içinde doğrudan ödemeler yapmayı mümkün kılıyor.

728×90 muhabbit - Telegram Wallet'ta BTC, USDT ve TON Ödemeleri Etkinleştirildi!300x250 muhabbit - Telegram Wallet'ta BTC, USDT ve TON Ödemeleri Etkinleştirildi!

13 Temmuz’da duyurulan haberle birlikte Wallet, yeni ödeme özelliğinin hemen hemen tüm desteklenen ülkelerde kullanılabileceğini belirtti.

Bazı Ülkeler Yasaklı

Şu anda Wallet Pay tarafından desteklenen ülkeler listesi, Financial Action Task Force (Finansal Eylem Görev Gücü) tarafından kara listeye alınanlar ve Amerika Birleşik Devletleri dışında kalan çoğu ülkeyi kapsıyor. Örneğin Wallet Pay; İran, Myanmar ve Kuzey Kore gibi ülkelerde hizmet vermiyor.

Kripto paralarla ürün ve hizmet satın almayı yasaklayan ülkelerin listesi; Rusya, Endonezya, Vietnam, İran, Mısır ve diğer bazı ülkeleri içeriyor. Rusya, 2020 yılında resmi olarak yerel kripto ödemelerini yasaklamış olup, Statista verilerine göre Hindistan’dan sonra Telegram indirmeleri açısından ise en yüksek ikinci ülke konumunda. Endonezya, Mısır ve Vietnam da Telegram uygulamasının en çok indirildiği ilk 10 ülke arasında yer alıyor.

1d16b817 eb3a 490e a99e be3f3a4a6395 - Telegram Wallet'ta BTC, USDT ve TON Ödemeleri Etkinleştirildi!

Wallet Pay’ın temsilcisi, şirketin henüz Know Your Business (KYB) prosedürünü başlatmadığı için hangi satıcıların ödeme özelliğini ilk olarak deneyeceğini bilmediklerini belirtti.

Wallet botu ve uygulaması, Telegram Web Uygulamaları açık protokolüne dayanıyor ve geliştiricilerin kendi uygulama ve hizmetlerini Telegram üzerinde oluşturmalarına olanak tanıyor.

Ödeme hizmeti, ayrı bir Telegram botu veya resmi Wallet Pay web sitesi aracılığıyla kullanılabiliyor. Kullanıcılar, denemeyi düşünüyorlarsa botun kaynağını doğrulamaya dikkat etmeli.

3 Kripto Para Destekleniyor

Wallet’in yeni ödeme özelliği, mevcut cüzdan hizmetinde yer alan 3 kripto parayı destekliyor. Bu kripto paralar Bitcoin (BTC), Tether (USDT) ve Toncoin (TON).

MetaMask gibi üçüncü taraf hizmeti gerektirmeyen cüzdanların aksine Telegram Wallet botu, kendi ücret yapısıyla çalışan üçüncü taraf hizmetini kullanıyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri için: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar