Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64305.67
-0.55%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3505
0.03%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.39
-4.94%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $583.8
-0.48%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Tencent Blockchain İttifakı Kurmayı Planlıyor

Tencent bir blockchain ittifakı kurarak, alanda yeniliklerin ve gelişmelerin hızlanmasını amaçlıyor.

Clock
Paylaş
Tencent Blockchain İttifakı Kurmayı Planlıyor

Tencent firmasının bulut bilgi işlem kolu Tencent Cloud, teknolojinin endüstriyel gelişimini ilerletmek adına bir blockchain ittifakı oluşturacak.

Çinli teknoloji devi Tencent’in bir kolu olan Tencent Cloud, bu yıl içinde Industry Blockchain League adında bir dernek kurmak için 100 firmayı bir araya getirmeye hazırlanıyor.

728×90 muhabbit - Tencent Blockchain İttifakı Kurmayı Planlıyor300x250 muhabbit - Tencent Blockchain İttifakı Kurmayı Planlıyor

4 Haziranda yerel bir medya kuruluşu olan China Banking News, bu derneğin işletmeler, sanayi kuruluşları ve yatırım kuruluşları dahil olmak üzere çeşitli sektörlerden üye içeceğini kayıtlara geçti.

Üç Farklı Komite

Bu derneğin asıl amacı, üye kuruluşlar ile birlikte blockchain teknolojisinin standartlarını geliştirmeye ve araştırma yapmaya yönelik. Dernek içinde üç farklı komite olacak; bunlar, bir blockchain standartlar komitesi, bir teknik komite ve bir ticari ekosistem komitesi olarak konumlandırılmış durumda.

Standartlar komitesi, yasal düzenlemeler ve blockchain geliştirme açısından sektör genelinde çok daha iyi standartlara ulaşabilmek amacıyla, ulusal denetimciler, blockchain şirketleri ve girişimciler ile birlikte çalışacak. Diğer taraftan teknik komite ise, blockchain üzerinde platform planlaması ve oluşturulmasına katkı sağlayacak.

Blockchain Öncüsü Tencent!

Bildiğiniz gibi, hem Çin hükümeti hem de sanayiciler blockchain teknolojisine çok büyük ilgi duyuyorlar. 30 Nisan tarihinde Tencent, blockchain hızlandırıcı programını başlattı. Aynı gün içinde ise Çin’in doğusundaki bir eyalet olan Anhui hükümeti ayrıca hükümet hizmetlerine katkı sağlaması amacıyla bir blockchain platformu başlatmıştı.

Tencent geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada blockchain, FinTech, yapay zeka ve bulut hizmetleri için 70 milyon dolar yatırım yapacağını açıklamıştı. WeChat uygulamasının sahibi olan firma, corona virüs krizinin gelişmekte olan teknolojiye yatırım yapma kararını verme işleminde aktif bir rol izlediğini belirtti.

Bildiğiniz üzere dünya üzerindeki toplam blockchain patent sayısının %12’si Tencent’in elinde. Görünüşe göre Çinli dev blockchain teknolojisini benimsemiş gibi görünüyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar