Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66699.99
4.16%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3500.92
2.46%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.28
4.24%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $590.7
3.45%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Terra Kurucusu Do Kwon’a Yönelik Suçlamalar Bitmiyor!

New York’taki federal savcılar Do Kwon’a dolandırıcılık suçlamasında bulundu!

Clock
Paylaş
Terra Kurucusu Do Kwon’a Yönelik Suçlamalar Bitmiyor!

Kripto para piyasasında büyük çöküşe neden olan Terra olayı, birçok kripto para yatırımcısının mal varlığını kaybetmesine neden olmuştu. Yaşanan büyük yıkım sonrası Terra Kurucusu Do Kwon’a yönelik ise birçok dava açılmıştı. Güney Koreli yetkililer de yaşanan çöküşün peşini bırakmayıp Terra çöküşü hakkında birçok soruşturma yürütüyordu. Terra Kurucusu Do Kwon ilk olarak Singapur’da olduğu biliniyordu. Fakat Singapur polisi kripto para piyasasında yıkıma sebep olan Terra Kurucusu Do Kwon’un artık ülkede olmadığını bildirmişti. Sonrasında gelen ihbarlar üzerine Do Kwon’un Sırbistan’da olduğu iddia ediliyordu. Hakkında tutuklama emri çıkarılan Do Kwon’un nerede olduğu gizemini koruyordu ki geçtiğimiz gün Karadağ’da tutuklanana dek.

728×90 muhabbit - Terra Kurucusu Do Kwon'a Yönelik Suçlamalar Bitmiyor!300x250 muhabbit - Terra Kurucusu Do Kwon'a Yönelik Suçlamalar Bitmiyor!

Do Kwon’a Yönelik Suçlamalar Artıyor!

Karadağ İçişleri Bakanı Filip Adziç, Kwon’un Perşembe günü erken saatlerde havaalanında polis tarafından tutuklandığını kamuoyuna duyururken, Kore Ulusal Polis Teşkilatı ise Do Kwon’un kimliğini doğruladı.

Karadağ İçişleri Bakanı Filip Adziç, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda ise şu ifadelerde bulundu:

“Karadağ polisi, en çok aranan kaçaklardan biri olduğundan şüphelenilen bir kişiyi, Singapur merkezli Terraform Labs’ın Kurucu Ortağı ve CEO’su Güney Kore vatandaşı Do Kwon’u tutukladı.”

Karadağ İçişleri Bakanı Filip Adziç

New York’taki federal savcılar Terraform Labs’ın kurucusu Do Kwon’un Karadağ’da polis tarafından tutuklandıktan saatler sonra Do Kwon’a yönelik dolandırıcılık suçlaması yapıldı. ABD’li savcılar, Terra Kurucusu Do Kwon’un geçmişte yanlış ve yanıltıcı beyanlar içeren bir röportajının New York’un güney bölgesinde ve diğer bölgelerde yayınlanmasını ileri sürerek yargı hakkına sahip olduklarını belirttiler. Söz konusu röportajı ise suç delili olarak kabul ettiler.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar