Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66368
0.38%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3249.49
2.70%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.91
1.89%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $610.1
0.84%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Do Kwon’un Güney Kore’ye İadesi Başsavcının İddiasından Sonra Belirsiz

Clock
Paylaş
Do Kwon’un Güney Kore’ye İadesi Başsavcının İddiasından Sonra Belirsiz

Karadağ Yüksek Mahkemesi’nin Do Kwon’u ABD üzerinden memleketi Güney Kore’ye iade etme kararına karşı çıkan başsavcı, bu kararın mahkemenin yetki sınırlarını aştığını belirtti. Kwon’un Güney Kore’ye iade edilme süreci, Karadağ başsavcısının bugün yaptığı yasal itirazın ardından askıya alındı.

728×90 muhabbit - Do Kwon'un Güney Kore'ye İadesi Başsavcının İddiasından Sonra Belirsiz300x250 muhabbit - Do Kwon'un Güney Kore'ye İadesi Başsavcının İddiasından Sonra Belirsiz

Terraform Labs kurucu ortağı Do Kwon’un Güney Kore’ye iadesi, Karadağ başsavcısının yasal itirazı sonucunda şu anda durmuş durumda. Karadağ yetkilileri, Kwon’un Güney Kore ve ABD’den gelen iade taleplerini değerlendiriyor, ancak bu süreç belirsizliğini koruyor.

Güney Kore’ye iade kararı mahkemenin yetkisini aşıyor

Savcılık, Yüksek Mahkemenin Kwon’u ABD yerine memleketi Güney Kore’ye iade etme kararının ve temyiz mahkemesinin bu kararı onaylamasının, mahkemenin yetki sınırlarını aştığını belirtti.

Kwon, Terraform Labs ve Terra ekosisteminin 40 milyar dolarlık çöküşünün ardından Mayıs 2022’den bu yana kaçak olduğu iddiasıyla aranmaktaydı. Kwon’un tutuklanması, Dubai’ye seyahat ederken sahte Kosta Rika pasaportu kullanmaya teşebbüs etmesinin ardından gerçekleşmişti. Karadağ, Kwon ve Han Chang-joon’un tutuklanmasıyla ilgili olarak ABD ile Güney Kore arasındaki gerilimin ortasında kaldı.

CoinDesk‘in haberine göre; Kwon, hem ABD’de hem de Güney Kore’de cezai suçlamalarla karşı karşıya. Kwon’un Güney Kore’ye iade edilme ihtimali daha yüksek olsa da, bu sürecin zaman çizelgesi ve Kwon’un nihai kaderi hala belirsizliğini koruyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar