Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69953.4
-0.08%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3868.27
3.72%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.95
-1.58%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $610.6
-1.61%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Terraform Labs’ın avukatları SEC iddialarını reddediyor

Clock
Paylaş
Terraform Labs’ın avukatları SEC iddialarını reddediyor

Terraform Labs’ın avukatları, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı çıkarak, şirketin token satışlarının büyük çoğunluğunun ABD dışında gerçekleştiğini söyledi. Bu iddialarını bugün sundukları bir brifingde dile getiren avukatlar, Terraform’un teklifinin ve token satışının neredeyse tamamen ABD dışında gerçekleştiğini öne sürdüler.

728×90 muhabbit - Terraform Labs'ın avukatları SEC iddialarını reddediyor300x250 muhabbit - Terraform Labs'ın avukatları SEC iddialarını reddediyor

SEC ve Terraform arasındaki anlaşmazlık şirketin Washington DC’deki bir beyzbol stadyumu olan Nationals Park’taki logosunun önemi konusunda da devam ediyor. SEC, Terraform‘un ABD’deki yatırımcıları hedeflediğini iddia ederken Terraform’un avukatları bu iddiayı reddetti.

Avukatlar kanıt olmadığını söylüyor

Terraform’un avukatları SEC’nin şirketin Washington DC’deki sınırlı faaliyetlerinin, milyarlarca dolarlık para cezası talep etmesine gerekçe olan herhangi bir zarara neden olmadığını söyledi. Terraform’un token teklifi ve satışının neredeyse tamamen yurtdışında gerçekleştiğini vurgulayan avukatlar, SEC’nin ABD’deki faaliyetlerin kayıp olarak adlandırılan milyarlarca dolara neden olduğuna dair herhangi bir kanıt sunmadığını belirttiler.

SEC, Terraform’u ve kurucu ortağı Do Kwon’u bir yıl önce dramatik bir şekilde çöken algoritmik stablecoin Terra USD (UST) nedeniyle suçlamıştı. Geçen ay bir jüri, Terraform’un ve Kwon’un yatırımcıları yanılttığına ve sivil dolandırıcılıktan sorumlu olduğuna hükmetmişti. The Block

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar