Muhabbit

Tesla, Dogecoin İçin Ödeme Seçeneğini Test Ediyor!

Elon Musk, Tesla için DOGE’yi kabul edeceğini bir ay kadar önce açıklamıştı.

bitcoin

elon musk

Elon Musk’un şirketlerinden Tesla, bildiğiniz gibi elektrikli otomobil tasarlayan ve üreten silikon vadisi merkezli bir otomotiv firmasıdır. Tesla’nın web sitesindeki kaynak koduna göre, şirket bir süre önce Dogecoin (DOGE) ile ödeme seçeneğini test etmeye başlamış görünüyor.

Twitter kullanıcı adı “Tree of Alpha” olan bir yazılım mühendisi Tesla için DOGE ödeme seçeneğinin üç gün kadar önce test edildiğini söyledi. Hatta mühendis, Tesla’nın bu seçeneği “kesinlikle” test ettiğini özellikle vurguladı.

“Tree of Alpha” kullanıcı isimli yazılım mühendisi attığı tweet dizisinde şunları söyledi:

Kodların birçoğu, Tesla’nın ödemeleri işlemek için kullandığı en son Javascript dosyalarında zaten var, ancak Dogecoin ile ilgili kısım ne olursa olsun null döndürmek zorunda kalıyor, bu nedenle hiçbir zaman gösterilmiyor (temelde kodu test etmenin bir yolu bu)

Kısaca özetlersek, şu anda DOGE ödeme seçeneği teknik bilgisi olmayan birçok kişinin henüz göremediği gizli bir özellik olarak eklenmiş durumda.

Hatırlarsanız Tesla CEO’su Elon Musk bir ay kadar önce ticari mallar için DOGE’u kabul edeceğini duyurmuştu.

Ayrıca ödeme seçeneği, test edilirken Tesla’nın ödeme sayfasında aşağıdaki gibi görünüyor.

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version