Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66675.01
3.87%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3504.59
2.34%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.4
4.53%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $591.1
3.39%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Tesla, Elindeki 184 Milyon Dolar Değerindeki Bitcoin’i Tutmaya Devam Ediyor

Tesla, Bitcoin bilanço raporunu yayımladı.

Clock
Paylaş
Tesla, Elindeki 184 Milyon Dolar Değerindeki Bitcoin’i Tutmaya Devam Ediyor

Elektrikli araç devi Tesla, 2023 1. çeyrek bilanço verilerini açıkladı ve 2021 yılında satın aldığı Bitcoin’leri bir kısmını hala elinde tuttuğu ortaya çıktı.

19 Nisan 2023 tarihinde 2023 ilk çeyrek bilanço verilerini açıklayan Tesla, toplam brüt kâr oranı %17’lik bir düşüş yaşadı. Ancak araç üretimi ve dağıtımı önceki dönemlerin üstünde seyretmeye devam etti.

728×90 muhabbit - Tesla, Elindeki 184 Milyon Dolar Değerindeki Bitcoin'i Tutmaya Devam Ediyor300x250 muhabbit - Tesla, Elindeki 184 Milyon Dolar Değerindeki Bitcoin'i Tutmaya Devam Ediyor

Bitcoin fiyatı 2021 yılından beri çok değişmiş olsa da Tesla’nın yayımladığı rapor, muhasebe kaynaklarının uyguladıkları yöntemlerden kaynaklı bir kâr yada zarar etmediğini gösteriyor.

Tesla, 2021 Şubat ayında 1,5 milyar dolarlık Bitcoin’i tek kalemde satın almıştı. Satın alınan Bitcoin’in değeri bir ara 2,5 milyar dolara kadar yükseldi. Ancak şirket elindeki Bitcoin’in %75’ini 2022 yılının ikinci çeyreğinde sattı. Tesla sonrasındaki bilanço dönemlerinde elindeki 218 milyon dolarlık Bitcoin’i tutmaya devam etti. Ancak bu süreçte Bitcoin fiyatında yaşanan hareketlilik ve şirketin yanlış satım ve satın alma politikalarından dolayı biraz zarar etti. şirketin elinde 184 milyon dolarlık Bitcoin kaldı.

Tesla şirketi Bitcoin ile ödemeleri kabul etmiş olsa bile kripto para madenciliğinin çevreye etkisinden kaynaklı Bitcoin’i daha sonra ödeme yönteminden çıkardı. Tesla şu anda bazı ürünler için sadece Dogecoin’i (DOGE) ödeme yöntemi olarak kabul ediyor.

Tesla CEO’su Musk, yeni bir yapay zeka yapmayı planlıyor

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, katıldığı bir programda ChatGPT’nin birçok önemli konuda gerçeği yansıtmadığını savunmuştu. FOX habere konuşan Musk, bu yüzden bu yapay zekaya alternatif bir yapay zeka gerektiğini açıklamıştı.

16 Nisan 2023 tarihinde Frobes’in haberine göre Musk, yapay zeka X.AI’yi tanıttı ve onu eğitmek için Twitter verilerini kullanacağını açıkladı. Ayrıca Musk, yapay zekanın gelişimi için Twitter dil modellemelerinde kullanılan 10.000 GPU satın aldı.

Musk ayrıca, Twitter da dahil olmak üzere tüm platformları tek bir uygulama içinde toplamayı hedefliyor. Çin’de bulunan WeChat gibi kapsamlı bir uygulamanın başka bir yerde olmadığını açıklayan Musk, bu uygulamayı kopyalamayı planladığını da belirtti. Her şey için “X” uygulaması başlığını vurgulayan Musk, bu uygulamanın neleri kapsayacağını henüz açıklamadı.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar