Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63447.45
4.89%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3058.6
3.14%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $34.61
4.97%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $548.6
4.85%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Tesla’nın Elinde 1,26 Milyar Dolarlık Bitcoin Var!

Dünyanın en büyük elektrikli araç üreticisi Tesla, elinde Bitcoin bulundurmaya devam ediyor. Yayımlanan finansal raporun detayları haberimizde.

Clock
Paylaş
Tesla’nın Elinde 1,26 Milyar Dolarlık Bitcoin Var!

Elon Musk’a ait Amerika merkezli Tesla, son dönem finansal raporunu yayımladı. Rapora göre Tesla, 2021 yılının son çeyreğinde elindeki hiçbir Bitcoin’i satmamış. Şirket kasasında şu anda 1,26 milyar dolar değerinde Bitcoin bulunuyor. Henüz Bitcoin ile ödeme kabul etmeyen şirket, bazı ürünleri için Dogecoin kabul etmeye devam ediyor.

728×90 muhabbit - Tesla'nın Elinde 1,26 Milyar Dolarlık Bitcoin Var!300x250 muhabbit - Tesla'nın Elinde 1,26 Milyar Dolarlık Bitcoin Var!

Tesla için daha fazla habere buradan ulaşabilirsiniz.

Tesla Son Çeyrekte Bitcoin Satmadı

Geçtiğimiz çarşamba günü (26.01.2022) Tesla, 2021 yılı son çeyreğine ait finansal raporunu yayımladı. Şirketin denetlenmemiş bilançosunda; “net dijital varlıklar” miktarının 1,26 milyar dolar olduğu görünüyor. Bu miktar, 2021 yılının 3. çeyreğinde de aynıydı. Öyle görünüyor ki Tesla son çeyrekte de elindeki Bitcoin’i satmamış.

Tesla Bilanco - Tesla'nın Elinde 1,26 Milyar Dolarlık Bitcoin Var!

Finansal raporda, Tesla’nın son 3 çeyrekte herhangi bir dijital varlık satın almadığı da görünüyor. Şirkete ait tek faaliyet, 2021 yılının ilk çeyreğinde 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın alımıydı. Aynı çeyrekte Tesla, tek satışını da gerçekleştirmişti.

Tesla Bilanco 2 - Tesla'nın Elinde 1,26 Milyar Dolarlık Bitcoin Var!

Tesla şimdiye kadar hiçbir zaman kaç adet Bitcoin’e sahip olduğunu açıklamamış da olsa, Elon Musk bir ifadesinde 42 bin adet Bitcoin’e yakın bir miktar olduğunun işaretini vermişti.

Elektrikli araçlar şirketi, 2021 yılı mart ayında Bitcoin ödemeleri kabul edeceğini duyurmuştu. Ancak mart ayında bu kararından vazgeçmiş ve “çevresel konuları” bahane ederek ödeme alımlarını durdurmuştu.

Elon Musk, Bitcoin madenciliğinin temiz enerji ile yapılması ile birlikte Tesla’nın Bitcoin’i ödeme olarak kabul edeceğini söylemeye devam ediyor.

Bitcoin madenciliğinin yaklaşık yüzde 50’si temiz enerji ile yapıldığında, Tesla da ödemelerde Bitcoin kabul etmeye başlayacak.

Elon Musk’ın bu açıklaması Bitcoin madenciliğinin temiz enerjiye doğru yönelmesinde etkili olabilir. Tesla Bitcoin ödemelerini henüz kabul etmese de, Dogecoin ödemeler için aktif olarak kullanılıyor.

Elon Musk ve McDonald’s Atışması

Dogefather (Doge’un Babası) olarak bilinen Musk, Dogecoin’in uzun zamandır sıkı bir destekleyicisi. Zamanında DOGE’un reklamını yaparak bu hamle ile ne kadar gelir elde ettiği ise bilinmiyor.

Musk geçtiğimiz gün, McDonald’s’a Dogecoin kabul etmesini önermişti. McDonald’s ise bu teklife cevap olarak; Tesla “Grimacecoin” kabul ederse biz de DOGE kabul ederiz demişti. Grimace; “yüzünü ekşitmek” anlamına geliyor ve McDonald’s bu cevabı verirken böyle bir kripto para yoktu.

Daha fazla McDonald’s haberi için buraya bakabilirsiniz.

Bu atışmanın ardından ise birileri hemen “Grimace Coin” adında bir meme coin üretti. Meme coin’in fiyatı aynı gün içerisinde yüzde 285 bin arttı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar