BİZİ TAKİP EDİN

MUHABBİT ÖZEL

Tether Altın Versiyonunu Çıkarıyor

Tether tokenize altını çıkartıyor!

Yayın:

-

Tether altın

Tether’ in az önce yaptığı duyuruya göre artık altının ons fiyatına da stabil bir Tether var. Tether altın ilk olarak Tether’ in kader ortağı Bitfinex’ ten satışa sunuluyor.

Tokenize edilmiş ons altının kısaltması XAUt ve Altın’ın fiyatını neredeyse tüm dünyaki Londra’daki altın piyasasına göre baz alıyor. Ethereum ve Tron üzerinde de olan bu tokeni blockchain sayesinde izleyip altınlarınızı takip edip hızlıca göndermeniz de mümkün olacak gibi gözüküyor.

Tether Altın ‘ı Fiziksel Altına Döndürebilecek Miyiz ?

Yapılan açıklamada XAUt tokeni (tether altın) tutanların belirli kriterleri yerine getirmeleri durumunda fiziksel altına sahip olabilecekleri de bulunan bilgiler arasında. Tether, fiziksel altınlarınızı İsviçre ya da TG Commodities şirketinin bulunduğu yerlerden teslim alma opsiyonu da sunuyor.

Bugün erişkin içeriklere sahip Pornhub sitesinin kabul etmeye başladığını duyurduğu Tether’ den aynı gün içinde gelen bu ikinci büyük haber oldu.

Bunun dışında Tether.to firması birden fazla davanın birleşimiyle bir araya gelen toplam değeri 1.5 triyon doları bulan “CLASS ACTION” davalarla da mücadele etmeye devam ediyor. Kayıp kıta atlantis gibi herkesin diline destan olan “dijital altın/tokenize altın” bakalım dijital altın olmaya çalışan Bitcoin (BTC)’i nasıl etkileyecek ?

1 Yorum

1 Yorum

  1. Bakan

    23/01/2020 at 20:51

    Bu tür gelişmelerin 2020 ve 2021’de yaygınlaşacağını düşünüyorum.
    Fiziki altın ile takas işlemi biraz zorlu olacağı açıklamadan da belli zaten. Ancak yine de stabil coin’lerde bu tür alternatif’ler kripto sektörüne müşteri çekebileceği gibi hali hazırdaki müşterilerin de iştahını kabartacaktır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MUHABBİT ÖZEL

Haftalık Muhabbit Özet Sayı 5 (17-24 Şubat 2020)

Merhaba sevgili Muhabbit okuyucuları, her hafta geçtiğimiz bir haftanın özetini geçtiğimiz Haftalık Muhabbit Özet Sayı 5 ile karşınızdayız!

Yayın:

-

Muhabbit haftalık özet sayı 5

Merhaba sevgili Muhabbit okuyucuları, her hafta geçtiğimiz bir haftanın özetini geçtiğimiz Haftalık Muhabbit Özet Sayı 5 ile karşınızdayız!

Önceki sayımız Haftalık Muhabbit Özet Sayı 4’e buradan ulaşabilirsiniz.

17-24 Şubat 2020 haftasında dünyanın dört bir yanından sizlere sunduğumuz kripto para borsası haberlerine hep beraber bir bakalım.

Geçtiğimiz Haftanın En Ses Getiren Olayları!

Geçtiğimiz hafta ilk olarak Bitcoin’in ani düşüşünün sebebini sorgulamıştık ki bu hâlâ sorguladığımız bir konu olmakta. Geçtiğimiz haftanın Bitcoin haberleri;

Geçtiğimiz hafta güvenlik ihlalleri, hacklenmeler ve nice kötü niyetli yazılımlarla geçti…

13 Şubat’ta IOTA’nın hacklendiğini duyurmuştuk. Geçtiğimiz hafta IOTA’dan birbiri ardına açıklamalar geldi.

Binance’ın Malta’da hoş karşılanmadığını da öğrendiğimiz ve irdelediğimiz bir haberimiz de oldu; “Malta: Binance Burada İş Yapmak İçin İzne Sahip Değil”, Enigma’nın başının dertte olduğunu haber verdiğimiz haberimiz de; “SEC Bu Sefer de Enigma’nın Peşinde!” Bitcoin Cash (BCH)’in yine ve yeniden bölündüğünü de haberleştirdik; “Bitcoin Cash (BCH) Yine Bölünüyor”.

Ancak şüphesiz ki Türkiye açısından en önemli haberimiz “Türkiye’nin İlk Komodo Ofisi İçin İmzalar Atıldı!” oldu.

Geçtiğimiz Hafta Kripto Paralar;

Geçtiğimiz Hafta Bitcoin (BTC);

Bitcoin'in 17-24 Şubat 2020 arasındaki fiyat, hacim ve piyasa değeri grafikleri
17-24 Şubat 2020 Bitcoin fiyat, hacim ve piyasa değeri grafikleri

Geçtiğimiz Hafta Ethereum (ETH);

Ethereum'un 17-24 Şubat 2020 arasındaki fiyat, hacim ve piyasa değeri grafikleri
17-24 Şubat 2020 Ethereum fiyat, hacim ve piyasa değeri grafikleri

Geçtiğimiz Hafta Bitcoin Cash (BCH);

Bştcoin Cash'in 17-24 Şubat 2020 arasındaki fiyat, hacim ve piyasa değeri grafikleri
17-24 Şubat 2020 Bitcoin Cash fiyat, hacim ve piyasa değeri grafikleri

Geçtiğimiz hafta Ripple XRP (XRP);

XRP 17-24 Şubat 2020 arasındaki fiyat, hacim ve piyasa değeri grafikleri
17-24 Şubat 2020 XRP fiyat, hacim ve piyasa değeri grafikleri

Haftalık Muhabbit Özet sayı 5 ile karşınızdaydık, haftaya görüşmek üzere!

OKUMAYA DEVAM ET

MUHABBİT ÖZEL

Türkiye’nin İlk Komodo Ofisi İçin İmzalar Atıldı!

Açık kaynaklı, birleştirilebilir bir multi-chain platformu olan Komodo, Türkiye ‘deki ilk merkezini açmak için Marmara Üniversitesi’nden Prof. Dr. B. Gültekin Çetiner ile imzaları attı.

Yayın:

-

komodo turkiye ofisi

Açık kaynaklı, bir hibrit platform olan Komodo, Türkiye ‘deki ilk merkezini açmak için Marmara Üniversitesi’nden ve Marmara Chain’ den tanıdığımız Prof. Dr. B. Gültekin Çetiner ile birlikte kolları sıvadı.

Komodo, açık kaynaklı, modüler bir multi-chain platformu olmakla birlikte, kendi Blockchain’inizi kurmak için de kullanabileceğiniz aslında Ethereum ve EOS gibi bir platform projesidir.

Komodo platformunun öne çıkan özellikleri ise hiç şüphesiz güvenlik ve gizlilik özelliğini opsiyonal olarak alt ağlara aktarabilmesidir. Birçok kripto para birimi gizlilik protokolleri kullanıyor ancak Komodo platformunun kripto para birimi KMD için hikaye biraz daha farklı. Delayed Proof of Work adını verdikleri ve dPoW olarak bahsedeceğimiz protokol, iki tür node kullanarak ağın güvende olmasını sağlıyor. Ağın 51 atak gibi güvenlik ile ilgili bir sorun yaşamayacağına da bu protokol nedeniyle güveniyorlar.

Peki Neden Prof. Dr. B. Gültekin Çetiner?

Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği öğretim üyesi Prof. Dr. B. Gültekin Çetiner, Türkiye’de Blockchain ve kripto para dünyası hakkında akademik çalışmalar yürüten birçok bilim insanından biri olmakla beraber MarmaraChain projesiyle de Marmara Kredi Döngüleri (Marmara Credit Loops/MCL)’nin arkasındaki isimdir.

Marmara Kredi Döngüleri ise hem kripto para madenciliğine (PoW) hem de staking’e (PoS) sahip hibrit ve yeni bir kripto para… Var olan kredi sistemi ve bankacılık sisteminin yozlaşmışlığına bir çözüm olarak Prof. Dr. B. Gültekin Çetiner tarafından ortaya konmuştur.

Prof. Dr. B. Gültekin Çetiner, Komodo platformunun Blockchain teknolojileri ile sık sık çeşitli sorunlara çözüm arayan, Komodo ve Komodo ekosistemindeki diğer projelerin önde gelenleriyle oldukça sıkı ilişkiler içerisindedir. Komodo platformunun da ülkemizdeki artan blockchain ve merkeziyetsiz teknolojilere karşı ilgiye karşılıksız kalmayıp ülkemizde ofis açması ayrıca olumlu bir gelişme olarak görülebilir.

Gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz.

OKUMAYA DEVAM ET

Trend Haberler