Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65536.69
-0.03%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3581.41
0.60%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.66
1.43%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $604.4
-0.07%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Tether CEO’su AB’nin MiCA Düzenlemelerini Eleştirdi!

Clock
Paylaş
Tether CEO’su AB’nin MiCA Düzenlemelerini Eleştirdi!

Tether CEO’su Paolo Ardoino, Avrupa Birliği’nin Kripto Varlık Piyasaları Düzenlemesi (MiCA) hakkında ciddi endişelerini dile getirdi. Ardoino, MiCA’nın stabilcoin ihraççılarının işini karmaşıklaştırdığını ve AB lisanslı stabilcoinleri savunmasız bıraktığını belirtti.

728×90 muhabbit - Tether CEO'su AB'nin MiCA Düzenlemelerini Eleştirdi!300x250 muhabbit - Tether CEO'su AB'nin MiCA Düzenlemelerini Eleştirdi!

Ardoino, “Tether, MiCA’nın bazı sorunlu gereklilikler içerdiğinden endişe duyuyor,” dedi. “Bu gereklilikler, sadece stabilcoin ihraççılarının işini karmaşıklaştırmakla kalmayıp, aynı zamanda AB lisanslı stabilcoinleri savunmasız hale getiriyor.” ifadelerini kullandı.

Binance, Haziran sonunda Avrupa’daki “yetkisiz” stabilcoinlere erişimi kısıtlayacağını duyurdu. Bu karar, Tether’in dünyanın en büyük USDT stabilcoinini etkileme potansiyeline sahip. Binance CEO’su Richard Teng, düzenlemelere uyum için gerekli adımları atacaklarını belirtti.

SEC ve Kural Koyma Tartışmaları

SEC ve Coinbase arasındaki kural koyma tartışmaları devam ediyor. Coinbase, SEC’nin kripto endüstrisi için net kurallar koymasını istiyor. Borsa SEC’nin tutumunun kripto şirketlerini zor durumda bıraktığını belirtiyor. Ancak SEC, mevcut dijital varlık düzenlemesini yeterli buluyor.

Rezervler ve Likidite Sorunları

Ardoino, AB’nin sermaye rezervleri gereksinimlerine ilişkin endişelerini de dile getirdi. “Sigortasız nakit mevduat iyi bir fikir değil,” diyen Ardoino, stablecoin rezervlerinin büyük kısmının ABD Hazinesi tarafından desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Ardoino, Tether’in MiCA’nın uygulanması konusunda iyimser olduğunu belirtti. Ancak, düzenlemelerin dengeli olması, tüketiciyi koruması ve sektörün büyümesini desteklemesi gerektiğini vurguladı. MiCA kapsamında, AB’de düzenlenmiş bir stablecoin sağlayıcısı olmak için ihraççıların bir elektronik para kurumu lisansına sahip olması gerekiyor.

Monerium’un kurucu ortağı Jon Egilsson, EMI lisansının tüketici koruması ve para bütünlüğünü sağlamak için önemli olduğunu belirtti. Ancak, düzenleyicilerin yasayı uygulamadıkça bunun işe yaramayacağını söyledi. Monerium, Avrupa’da yasal olarak stablecoin ihraç etmek için EMI lisansı alan ilk şirket oldu. The Block

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar