BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Tether Manipülasyonu Davasına Bittrex Ve Poloniex De Dahil Oldu!

Tether manipülasyonu davasına Bitfinex ve Tether’den sonra Bittrex ve Poloniex de dahil oldu.

Yayın:

-

Tether Manipülasyonu Davasına Bittrex Ve Poloniex De Dahil Oldu!

Tether manipülasyonu davasına Bitfinex ve Tether’den sonra Bittrex ve Poloniex de dahil oldu.

Kripto para piyasasında geleneksel para birimleri ile kripto paraları buluşturan ilk stablecoin olarak tanınan Tether (USDT)’in fiyatı, dolarla kıyaslandığından ötürü her zaman 1 dolar civarında olmalıdır. Çünkü birçok kripto para borsası dolar yerine tether kabul edip USD/BTC paritesi yerine USDT/BTC paritesi kullanmaktadır.

Takvimler 2017 yılını gösterdiğinde Texas Üniversitesi’nden John Griffin ve Amin Shams bir çalışma yayınladılar. Çalışmaya göre 2017’deki Bitcoin’in efsanevi yükselişinin Tether ile alakalıydı. Tether stabilcoin’in dolar desteği olmaksızın basıldığı ve bundan ötürü de Bitcoin’in fiyatının yükseldiği iddia ediliyordu.

2019 Ekim yılında ise bu iddia daha da dallanıp budaklanarak, Bitfinex ve Tether’i kripto para tarihindeki en büyük balonu yaratma iddiasıyla mahkemelik etti. Ayrıca dava metninde davalılar, kripto para yatırımcılarını dolandırmak, piyasaları manipüle etmek ve kara para aklamak gibi suçlamalarla da karşı karşıyaydılar. Hem bu suçlamalarla hem de 1,4 trilyon dolarlık tazminatı ile kripto para dünyasına bomba gibi düşmüştü.

Yıl 2020 olduğunda ise Bitfinex ve Tether’e Bittrex ve Poloniex de ekleniyor. Bu iki davalının davaya eklenme sebepleri de “olayların farkında olup, ses çıkartmamak”. Yani Tether dolar desteksiz milyarlarca USDT bastı ve Bitfinex’e satarak anlaşılmamasını sağladı. Bitfinex ve Tether aslen aynı oldukları için Tether yeni USDT’leri dolar ile alakalı bir işlem yapmadan Bitfinex hesabına aktarabildi. Bittrex ve Poloniex de bu desteksiz Tether transferlerinin lider kripto para birimi Bitcoin olmak üzere bütün piyasayı yükselişe geçireceğini bilmelerine rağmen kabul ettiler. Yani bir nevi yardım ve yataklık.

Davaya eklenen yeni isimlerin yanında çıkarılan isimler de oldu. Davacı listesinden David Leibowitz çıkarken Matthew Script girdi. Ayrıca Global Trade Solitons AG davalı listesinden çıkartıldı.

Kripto para dünyasını şaşırtan 1,4 trilyonluk tazminat da yeni dava metninde yer almıyordu. Yeni metinde davacıların istekleri “mahkeme masrafları, avukat ücretleri ve jürinin bütün iddiaları değerlendirmesi” olarak değiştirildi.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNE ÇIKAN

KuCoin Saldırganları Çalınan Tokenları DeFi’a Aktarıyor!

KuCoin saldırganları paraları kaçırmaya çalışıyor!

Yayın:

-

kucoin

Kripto para borsası KuCoin saldırısının ardından siber suçlular, çalınan kriptoları DeFi protokolüne taşımaya devam ediyor.

Kripto işlemlerini izleme hizmeti Whale Alert’ten gelen verilere göre, KuCoin korsanları, kilitlenen toplam değere göre en büyüm merkezi olmayan finans protokolü Uniswap’e binlerce dolar değerinde SNX göndermeye devam ediyor.

28 Eylül’de bilgisayar korsanları, çalınan fonları KuCoin’den Uniswap’e taşıyan bir işlem yaptı. Whale Alert’ten alınan verilere göre, bilgisayar korsanları bugün dört işlemden oluşan bir dizi ile Uniswap’a en az 1,2 milyon dolar değerinde SNX Token yolladı.

Whale Alert verilerine göre, çalınan SNX tokenlarını göndermek için Uniswap’ın yanı sıra, KuCoin saldırganları bilinmeyen cüzdanlarıda kullandı. Whale Alert’ten bir sözcü en az 4.2 milyon doların Uniswap ve Kyber kullanılarak Ethereum’a dönüştürüldüğünü açıkladı.

Whale Alert‘teki analistler, KuCoin saldırısından elde edilen Ethereumları içeren en az üç Ethereum adresi belirlediler. Whale Alert’ten bir sözcü, “İzlerinin ne kadar belli olduğunun farkında olduklarını sanmıyorum” dedi.

26 EYlül’deki KuCoin saldırısını takiben, bir dizi merkezi borsa, bilgisayar korsanlarının çalınan fonları geri çekmesini önlemek için acil önlemler aldı ve kaybedilen 200 milyon $’ın 129 milyon $’ını dondurdu.

Blockchain tabanlı yatırım şirketi Primitive Ventures’ın kurucu ortağı Dovey Wan, KuCoin saldırganlarının “DeFi acemisi” olduğunu düşünüyor. Çünkü saldırganlar çalınan tokenları dünyanın en büyük borsalarından biri olan Binance’de satmaya çalıştılar. Wan, “KuCoin’e saldırı yapanlar tam anlamıyla bir DeFi acemisidir. Binance’de satış yapmaya çalıştılar.” dedi.

Wan, DeFi’ın bilgisayar korsanları için kullanışlı bir araç olabileceğini, çünkü DeFi altyapısının aslında doğal bir kripto para mixer görevi gördüğünü söyledi.

Tüm DeFi projeleri ultra düşük yanılma payına sahip doğal mixerlerdir. Normal IQ’ya sahip olan saldırganlar bunu yakında anlayacaktır.

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

EY, Bitcoin Analizi İçin Yeni Bir Araç Yayınladı!

EY, alternatif finans ürünlerine yenisini ekledi!

Yayın:

-

EY

Dünyanın en büyük muhasebe firmalarından biri olan EY, Bitcoin işlemleri de dahil olmak üzere zincir üzerindeki verileri araştırmak için yeni bir çözüm başlattı.

Yeni Explorer and Visualizer çözümü, EY Blockchain Analyzer ürün paketinin bir parçası olarak piyasaya sürüldü. 27 Eylül’de yapılan bir duyura göre, beta sürümü artık halka açık bir şekilde ücretsiz olarak sunulmaya başladı.

EY ayrıca, çözümü yakında blockchain web sitesinde bir hizmet olarak sunacağını söylemiş durumda.

Kullanıcılar, görselleştirme teknolojisi ile birlikte arama işlevlerinden yararlanabilecekler. Denetim ekiplerinin belirli işlemleri, adresleri ve blokları arayarak zincir üzerindeki verileri keşfetmesine ve izlemesine olanak tanıyacak. Daha sonra bu toplanan verileri, yasal uyumluluk ve dolandırıcılık risklerini izlemek ve yönetmek için analiz edebilecekler.

EY’nin küresel adli tıp hizmetlerinin başkanı Andrew Gordon, Explorer and Visualizer çözümünün blockchain destekli işlemler için finansal raporlamalayı daha kolay hale getireceğini söyledi. Gordon, sistem hakkında “Dolandırıcılık amaçlı faaliyetler de dahil olmak üzere potansiyel aykırılıkları gözlemlemeye yardımcı olacak”dedi.

Ek olarak EY, OpsChain platformunda, şirketlerin Ethereum blockchaini üzerinde uçtan uca satın alma faaliyetlerini özel ve güvenli bir şekilde yürütmelerini beklediği yeni bir satın alma çözümünü başlatmış durumda.

Çözümün şu an itibarıyla ücretsiz beta sürümü kullanıcılara sunulmuş durumda. Bu sürüm, iş süreçlerini kurumsal kaynak planlama sistemlerinden, paylaşımlı blockchain tabanlı akıllı sözleşmelere taşıyarak, hacimleri ve küresel harcamaları otomatik olarak izlemelerine izin verdiği söylenmekte. Ayrıca, alıcıların ve satıcıların pariteye sahip olmalarına ve küresel olarak kabul edilen şartlar ve fiyatlandırma ile çalışmalarına yardımcı olması bekleniyor.

Daha fazla blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.