Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67588.02
-3.02%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3810.37
1.84%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.74
-5.39%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $592.9
-3.17%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Tether (USDT), Tezos Blok Zinciri Üzerinde İşlemlere Başladı!

USDT toplamda 12 ağda hizmet verir hale geldi.

Clock
Paylaş
Tether (USDT), Tezos Blok Zinciri Üzerinde İşlemlere Başladı!

Popüler stablecoin çözümü Tether (USDT), Tezos ağı üzerinde işlemlere başlıyor.

Kısa süre önce Polygon ağı üzerinde işlemlere başlayan Tether (USDT), şimdi ise yaptığı açıklama ile USDT stablecoinini Tezos blok zincirinde piyasaya sürdüğünü duyurdu.

728×90 muhabbit - Tether (USDT), Tezos Blok Zinciri Üzerinde İşlemlere Başladı!300x250 muhabbit - Tether (USDT), Tezos Blok Zinciri Üzerinde İşlemlere Başladı!

Bilindiği üzere geçtiğimiz haftalarda yaşanan UST krizi piyasayı olumsuz yönde etkiledi ve ciddi kayıplara neden oldu. Bu durumun gelişmesi nedeniyle de piyasada genel olarak kripto para birimlerine karşı olumsuz bir bakış açısı oluşmaya başladı. Yaşanan bu olay stablecoinleri de etkilemiş durumda. Bu kapsamda da şirket son haftalarda USDT’nin ağ erişimini genişletmeye başladı. 

İlginizi çekebilir: Tether (USDT) Nedir?

Bunun yanında elde edilen verilere göre geçtiğimiz ay USDT’nin arzı 6 milyar azaldı. 

total stablecoin supply daily 1 1143x600 - Tether (USDT), Tezos Blok Zinciri Üzerinde İşlemlere Başladı!

Tezos ağının da eklenmesi ile birlikte USDT, Ethereum, Solana, Avalanche, Polygon, Algorand, Tron, Omni, EOS, Liquid Network, Kusama ve Bitcoin Cash’in Standard Ledger Protocol’ü ile birlikte 12 ağda hizmet verir hale geldi.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, USDT’nin Tezos’taki lansmanının blok zinciri ağının DeFi ekosistemine yardımcı olacağı belirtildi. DeFi Llama tarafından elde edilen verilere göre Tezos ekosistemi hâlihazırda üzerinde kilitli toplam değer (TVL) açısından 39 milyon dolar gibi bir miktar ile biraz gerilerde kalmış durumda.

Ancak Tether tarafı yaptığı açıklamada, moda, müzik, oyun ve sanat endüstrilerindekiler de dahil olmak üzere Tezos’ta birkaç önemli proje başlatıldığını dile getirdi. Bunun ise ekosistem için oldukça önemli gelişmeler olduğu belirtildi.

Şu anda birçok blok zincirinde mevcut olan USDT, Ethereum ve Tron üzerinde oldukça aktif bir şekilde faaliyet gösteriyor. Bunun yanında Tether, USDT’yi tüm blok zincirlerinin yanı sıra L2 (Layer2) protokolleri üzerinde başlatmayı planladığını söyledi.

USDT Büyümeye Devam Ediyor

Stablecoinler arasında lider konumunda olan USDT de büyümeye devam ediyor. 72 milyar $’lık piyasa değerine ulaşan Tether, en çok tercih edilen stablecoin çözümü olarak öne çıkıyor.

tether - Tether (USDT), Tezos Blok Zinciri Üzerinde İşlemlere Başladı!

Tether Nedir?

Tether (USDT), ABD dolarına eş değerde olması için yaratılmış, blok zinciri tabanlı bir kripto para birimidir. Tether, yatırımcıların aşina olduğu Amerika Birleşik Devletleri’nin itibari para birimi olan USD’nin bir kripto para versiyonu olarak tanımlanabilir. Tether’in (USDT) fiyatı, kendini sürekli 1,00 $’a sabitlemeye çalışır.

Sabit bir fiyatı olan ve banka hesabında tutulan dolar, euro veya geleneksel itibari para birimleriyle birlikte bir rezerve sahip olan kripto paralara stablecoin denir. Tether, hacim olarak en çok kullanılan stablecoindir.

Bitfinex kripto para borsası tarafından oluşturulan ve geliştirilen Tether blok zincirinin, yerel tokenı USDT’tir. Haziran 2022 tarihi itibarıyla USDT, piyasa değerine göre 72 milyar doları aşan üçüncü en büyük kripto para birimidir.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar