Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65126.7
-0.63%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3547.2
-0.23%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.81
-1.14%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $596.8
-0.25%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Tether, Travel Rule Uyumluluğu İçin Yeni Bir Ortaklık Yapıyor!

Tether, Travel Rule uyumluluklarını sağlamak adına dijital kimlik girişimi Notabene ile bir ortaklık yaptığını açıkladı.

Clock
Paylaş
Tether, Travel Rule Uyumluluğu İçin Yeni Bir Ortaklık Yapıyor!

Stablecoin şirketi Tether, düzenlemelere uyum sağlamak için dijital kimlik üzerine bir girişim olan Notabene ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

Tether, bugün (26 Ekim 2021) yaptığı açıklamada Mali Eylem Görev Gücü (FATF) tarafından koyulan “Travel Rule” kuralına uymak amacıyla yeni “deneme” ortaklığını duyurdu. Bu kural ile finansal kurumların ilgili işlemleri için hem göndericilerin hem de alıcıların KYC bilgilerini (Know Your Customer/Müşterini Tanı) alması gerekmekte.

Tether Travel Rule gerekliliklerini sağlamak ve düzenlemelere uyumlu hâle gelmek için dijital kimlik girişimi Notabene ile bir “deneme” ortaklığı kurduğunu açıkladı. Tether’in Notabene ile gerçekleştirdiği “deneme” ortaklığı, stablecoin şirketinin mali olarak desteklenebilirliği konusunda düzenleyicilerin soruşturmaları ve davaları sonucunda ortaya çıkıyor. Bu soruşturmalar kripto para dünyasında Tether’in şeffaf olmadığı gibi iddialar ile karşı karşıya gelmesine neden olmakta.

728×90 muhabbit - Tether, Travel Rule Uyumluluğu İçin Yeni Bir Ortaklık Yapıyor!300x250 muhabbit - Tether, Travel Rule Uyumluluğu İçin Yeni Bir Ortaklık Yapıyor!

Geleneksel ve Dijital Finans Arasında Köprü!

Tether Baş Uyum Sorumlusu Leonardo Real, Notabene ile yapılan ortaklık hakkında konuştu. Real, Notabene ile yapılan ortaklığın Tether’in küresel mevzuat uyumluluğunu artırmasına, şeffaflığını geliştirmesine ve ürünlerini iyileştirmesine yardımcı olmayı amaçladığını açıkladı.

 “Blockchain teknolojisinin öncüleri ve şeffaflığın liderleri olarak, yalnızca yeni kurallara ayak uydurmaya değil, onları şekillendirmeye yardımcı olmaya kendimizi adadık.” 

Real, Travel Rule’un geleneksel olarak tüm finansal kurumları için geçerli olduğunu ifade etti. Ayrıca küresel çaptaki müşterilere iyi hizmetler vermek amacıyla, geleneksel ve dijital finans dünyaları arasındaki iş birliğini teşvik etmek için uygun bir an olduğunu düşündüklerini ekledi.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar