Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66562.01
3.89%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3489.18
2.51%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.15
4.76%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $592.1
3.68%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Tether Uruguay’da BTC Madenciliği Yapacak

Clock
Paylaş
Tether Uruguay’da BTC Madenciliği Yapacak

Tether bugün yaptığı açıklamada, Güney Amerika ülkesi Uruguay’da Bitcoin madenciliği için yenilenebilir enerji üretimine yatırım yapacağını duyurdu.

USDT stabilcoin’in ihraççısı olan şirket, aynı zamanda bölgede bulunan enerji sektöründen uzmanlar için iş istihdamı da oluşturacak.

728×90 muhabbit - Tether Uruguay'da BTC Madenciliği Yapacak300x250 muhabbit - Tether Uruguay'da BTC Madenciliği Yapacak

Tether’ın finansal raporlarında USDT rezervlerinin bir kısmının 1.5 milyar dolarlık Bitcoin ile desteklendiği açıklanmıştı. Ayrıca şirket, USDT’yi desteklemek için her ay net karının %15’i ile Bitcoin alacağını taahhüt etmişti.

İlginizi çekebilir: Tether (USDT), Her Ay Bitcoin Alacak!

Tether neden Uruguay’ı seçti

Uruguay, yenilenebilir enerji üretimi konusunda önde gelen ülkeler arasında yer alıyor. Ülke enerjisinin büyük bir bölümü, rüzgar ve güneş gibi yenilenebilir kaynaklardan elde ediliyor. Tether, Uruguay’ın bu güçlü yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak, Bitcoin madenciliği yapmayı hedefliyor.

“Bitcoin’in gücünü ve Uruguay’ın yenilenebilir enerji yeteneklerini birleştirerek, Tether sürdürülebilir ve sorumlu Bitcoin madenciliğinde öncülük ediyor. Yenilenebilir enerjiye olan bağlılığımız, madencilik yaptığımız her Bitcoin’in ekolojik ayak izini en aza indirmesini sağlıyor”

Tether Baş Teknoloji Sorumlusu Paolo Ardoino

Uruguay’ın yenilenebilir enerji potansiyeli, Tether’ın bu bölgede Bitcoin madenciliği yapma kararı almasında etkili oldu. Tether, ülkenin sağladığı güçlü rüzgar, hidro ve güneş enerjisi kaynaklarını kullanarak Bitcoin madenciliğini sürdürürken aynı zamanda çevreye duyarlı bir yaklaşım sergileyebilir.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa haberi için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar