Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65573.89
-1.42%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3525
-0.93%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.69
-4.33%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $599.1
-1.14%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Tether (USDT), Near Network Üzerinde İşlemlere Başlıyor!

Tether (USDT) piyasa hakimiyetini sürdürüyor.

Clock
Paylaş
Tether (USDT), Near Network Üzerinde İşlemlere Başlıyor!

Popüler stablecoin çözümü Tether (USDT), Near Network’te işlemlere başlıyor.

Kısa süre önce Tezos ağı üzerinde işlemlere başlayan Tether (USDT), şimdi ise yaptığı açıklama ile USDT stablecoinini Near blok zincirinde piyasaya sürdüğünü duyurdu.

728×90 muhabbit - Tether (USDT), Near Network Üzerinde İşlemlere Başlıyor!300x250 muhabbit - Tether (USDT), Near Network Üzerinde İşlemlere Başlıyor!

Böylece Tether USDT, merkezi olmayan uygulamalar için tasarlanmış akıllı sözleşme özellikli bir blok zinciri platformu olan Near Network üzerinde de işlemlere başlamış oldu.

Yapılan açıklamada, Tether’in Near blok zincirine entegrasyonunun, firmanın DeFi ekosistemlerindeki varlığını artırma taahhüdünde önemli bir adım olduğu belirtildi.

“Piyasa oynaklığıyla ilişkili olası olumsuz etkileri hafifletecek ve kullanıcıları için ölçeklenebilirliği hızlandıracak.”

Tether USDT stablecoin artık Polygon, Kusama, Ethereum, Solana, Algorand, Avalanche, EOS, Liquid Network, Omni, Tron ve Bitcoin Cash’in Standard Ledger Protocol’ü ve Tezos gibi zincirlerde işlemlere başlamış oldu.

İlginizi çekebilir: Tether (USDT) Nedir?

Elde edilen verilere göre USDT’nin en büyük payı, blok zincirlerinde sırasıyla 33 milyar dolar ve 32 milyar dolar USDT ile Tron ve Ethereum’da bulunuyor. Tether’in, Tron ve Ethereum üzerindeki hakimiyeti USDT’nin %96’sından fazlasını oluşturuyor.

Bilindiği üzere 2014 yılında piyasaya sürülen Tether, ilk olarak Bitcoin blok zincirinde, Bitcoin üzerine dijital varlıkların oluşturulması ve ticareti için kullanılan bir çözüm olan Omni Layer protokolü aracılığıyla piyasaya sürüldü. Ardından yaşanan gelişmeler ile birlikte birçok ağda işlem görmeye başlayan Tether büyümeye devam ediyor.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Tether CTO’su Paolo Ardoino, şu ifadelere yer verdi:

“Topluluğuna dijital token alanındaki ilk, en istikrarlı ve güvenilir stablecoine erişim sunan USDT’yi NEAR’da başlatmaktan heyecan duyuyoruz. NEAR ekosistemi bu yıl tarihi bir büyümeye tanık oldu ve Tether’in gelişmeye devam etmesine yardımcı olmak için gerekli olacağına inanıyoruz.”

Yeni gelişme hakkında bir açıklama da NEAR Vakfı CEO’su Marieke Flament tarafından yapıldı:

“DeFi ekosistemine daha fazla istikrar getirebilecek ve Web3’ün toplu olarak benimsenmesini ilerletmemize yardımcı olabilecek girişimleri savunuyoruz. NEAR Network’te USDT’nin lansmanı ile Tether’in neler başaracağını ve finansın ve dijital ekonominin geleceğini şekillendirmede oynayacağı hayati rolü görmek için sabırsızlanıyoruz.”

USDT Büyümeye Devam Ediyor

Stablecoinler arasında lider konumunda olan USDT de büyümeye devam ediyor. 67 milyar $’lık piyasa değerine ulaşan Tether, en çok tercih edilen stablecoin çözümü olarak öne çıkıyor.

tether 1200x397 - Tether (USDT), Near Network Üzerinde İşlemlere Başlıyor!

Tether Nedir?

Tether (USDT), ABD dolarına eş değerde olması için yaratılmış, blok zinciri tabanlı bir kripto para birimidir. Tether, yatırımcıların aşina olduğu Amerika Birleşik Devletleri’nin itibari para birimi olan USD’nin bir kripto para versiyonu olarak tanımlanabilir. Tether’in (USDT) fiyatı, kendini sürekli 1,00 $’a sabitlemeye çalışır.

Sabit bir fiyatı olan ve banka hesabında tutulan dolar, euro veya geleneksel itibari para birimleriyle birlikte bir rezerve sahip olan kripto paralara stablecoin denir. Tether, hacim olarak en çok kullanılan stablecoindir.

İlginizi çekebilir: Stablecoin Nedir?

Bitfinex kripto para borsası tarafından oluşturulan ve geliştirilen Tether blok zincirinin, yerel tokenı USDT’tir. Eylül 2022 tarihi itibarıyla USDT, piyasa değerine göre 67 milyar doları aşan üçüncü en büyük kripto para birimidir.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar