Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66784
0.79%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3628.55
1.80%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.15
-0.07%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $610.9
0.53%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Tether Yön Değiştiriyor! Aktivite Tron’a Kaymaya Devam Ediyor! TRX Nasıl Etkilenir?

Tether tarafında önemli bir hareketlilik yaşanıyor.

Clock
Paylaş
Tether Yön Değiştiriyor! Aktivite Tron’a Kaymaya Devam Ediyor! TRX Nasıl Etkilenir?

Tether tarafında önemli bir hareketlilik yaşanıyor.

Tether aktif adreslerinde yaşanan değişiklik ise önemli soru işaretlerini beraberinde getiriyor.

DeFi ekosistemine olan talebin artmaya devam etmesi ile birlikte Ethereum üzerindeki işlem ücretleri artmaya devam ediyor.

728×90 muhabbit - Tether Yön Değiştiriyor! Aktivite Tron'a Kaymaya Devam Ediyor! TRX Nasıl Etkilenir?300x250 muhabbit - Tether Yön Değiştiriyor! Aktivite Tron'a Kaymaya Devam Ediyor! TRX Nasıl Etkilenir?

Bu noktada USDT transferleri için en çok tercih edilen ağ olarak öne çıkan Ethereum, tahtını kaybediyor.

CoinMetrics tarafından paylaşılan verilere göre Tron üzerindeki aktif USDT adres sayısı Ethereum üzerindeki adres sayısını geride bırakmış durumda.

Screen Shot 2021 02 02 at 16.27.59 999x600 - Tether Yön Değiştiriyor! Aktivite Tron'a Kaymaya Devam Ediyor! TRX Nasıl Etkilenir?
USDT Aktif Adres Sayısı

2020 yılının son çeyreği ile yeniden ivmelenen Tron ağı, USDT transferleri için fazlasıyla tercih edilir hale gemiş durumda. DeFi ekosistemi haricinde borsalar arası transferler için oldukça fazla tercih edilen TRC-20 ağı ücretsize yakın transfer kapasitesi ile dikkat çekiyor. Birçok borsa tarafından ücretsiz olarak gönderimine izin verilen USDT, Tron’a göç etmeye devam ediyor. DeFi uygulamaları sebebiyle halen Ethereum üzerinde ciddi miktarda bulunan USDT, 2020 yılının ortalarından beri aktif adres noktasında düşüş yaşamaya devam ediyor.

Güncel Tether Treasury verilerine göre dolaşımda neredeyse 27 Milyar $ değerinde USDT bulunuyor.

15,5 Milyar $’lık kısım Ethereum ağı üzerinde bulunurken, 10,6 Milyar $’lık kısım Tron üzerinde bulunuyor.

Halihazırda EOS, Solana, Ethereum, Tron, Omni, Algorand ve OMG Network üzerinde işlem gören Tether, farklı ağlarda işlem görse de Ethereum ve Tron tarafından domine edilmeye devam ediyor.

2,3 Milyar $’lık piyasa değeri ile kripto para birimleri arasında 21’inci sırada bulunan Tron, kendi piyasa değerinin dört katından fazla USDT’yi üzerinde bulunduruyor. Kimi analistler tarafından oldukça riskli olarak görülen bu durum, şu zamana kadar bir sorun yaratmış değil.

Ancak USDT kullanımının artması ile birlikte, ağın da kullanımının ve aktivitesinin artması sebebiyle TRX fiyatında önemli artış bekleyen analistlerin sayısı az değil. Bu noktada birçok kripto para biriminin oldukça gerisinde performans gösteren TRX tarafından önümüzdeki dönemde yeni bir hareketlilik olabilir gibi görünüyor.

Sizce TRX tarafında bir fiyatlanma gerçekleşecek mi?

Altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar