Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66536
-5.81%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3213
-8.73%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.06
-17.99%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $579.2
-5.20%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Tether’den Binance’e 1 Milyar Dolar Gönderildi!

Piyasanın çöktüğü şu günlerde, Tether neden böyle bir hamle yaptı?

Clock
Paylaş
Tether’den Binance’e 1 Milyar Dolar Gönderildi!

Kripto para dünyasının ilk “stablecoin”i Tether (USDT) kripto para borsası Binance‘e 1 milyar dolar değerinde USDT gönderdi!

Bildiğiniz gibi 22.01.2022 Cumartesi günü işlem seansı sırasında piyasa yıkıcı hareketlere şahit oldu. Kripto para borsası Binance’de Bitcoin’in fiyatı yaklaşık 34.000 $’ı gördü. Bitcoin şu anda 35 bin $ civarında hareket ediyor ve bu seviyenin üzerinde tutunmaya çalışıyor.

728×90 muhabbit - Tether'den Binance'e 1 Milyar Dolar Gönderildi!300x250 muhabbit - Tether'den Binance'e 1 Milyar Dolar Gönderildi!

İlginizi çekebilir: Tether Nedir?

Tüm bunlar yaşanırken, blockchain takip ve analiz sistemi Whale Alert, Tether’in kasasından Binance’e 1 milyar dolar değerinde USDT aktarıldığını tespit etti.

Tether ne olduğunu birkaç dakika içinde hızlıca Twitter hesabından açıkladı.

Piyasanın Çöktüğü Günlerde, Tether Neden Böyle Bir Hamle Yaptı?

Tether’in açıklamasına göre; 2B USDT için Tron TRC20 ağından Ethereum ERC20 ağına bir zincir takası gerçekleştirildi. Fakat bunun için bir 3. tarafla koordine olunması gerekiyordu. Tether, toplam arzının bu işlem sırasında değişmeyeceğini ise özellikle belirtti.

Bu işlem kısaca, Tether’in yeni USDT basmadığı ve sadece Tron blok zincirinden Ethereum blok zincirine para aktarmak için Binance’i kullandığı anlamına geliyor.

Zincir Takası (Chain Swap) Nedir?

Zincir takası (chain swap), kripto paraları bir blok zincirinden diğerine taşıyan bir süreçtir. Bu süreç, ‘trader’ların tuttukları kripto paraları destekleyen çeşitli blok zincirlerine erişim elde etmelerini ve böylece dijital varlıklarının bu diğer destekleyici blok zincirlerinde de kullanılmasını sağlar.

Daha fazla Nedir içeriği için: Nedir

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar