Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59326.01
4.90%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3368.21
3.47%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.36
2.28%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $412.6
3.59%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Tether’den Sürpriz Pound Çıkışı! GBPT Yolda!

Stablecoin üreticilerinin başında gelen Tether en yeni stablecoin girişimi olan İngiliz pounduna endeksli GBPT’yi duyurdu.

Clock
Paylaş
Tether’den Sürpriz Pound Çıkışı! GBPT Yolda!

68 milyar dolardan fazla piyasa değeri ile stablecoin üreticilerinin başında gelen tether.to şirketi en yeni stablecoin girişimi GBPT’yi duyurdu. İngiliz poundu sterlinge endeksli olacak bu yeni stablecoinin öncelikli olarak Ethereum blockchaininden destek alacağı ve Temmuz 2022’de piyasaya sürüleceği belirtiliyor.

Binance BannerBinance Banner

Tether’in hâlihazırda piyasada dört adet stablecoini mevcut: Amerikan dolarına endeksli olan USDT, euroya endeksli olan EURT, offshore Çin yuanına endeksli CNHT ve en son piyasaya sürülmüş olan Meksika pesosuna endeksli MXNT.

Tether Nedir?

Tether İngiltere’yi Kripto Para Merkezi Yapmaya Hazır

Nisan 2022 tarihinde İngiliz Hazine Bakanlığı ülkeyi global bir kripto para merkezine dönüştürme planlarından bahsetmişti. Hükümetin bu plan kapsamında stablecoinleri geçerli bir ödeme yöntemi olarak tanımasının söz konusu olduğu belirtiliyor. Eğer ülkeden böyle bir girişim gelirse, İngiltere’nin sektördeki yeni gelişim dalgaları için dünya üzerindeki yüz binlerce kripto para kullanıcısının odak noktası olması kaçınılmaz.

İlginizi çekebilir: Tether Nedir?

GBPT, İngiliz sterlinine 1:1 oranında sabitlenmiş istikrarlı bir dijital varlık olarak dizayn ediliyor. GBPT Tether USDT’yi geliştiren güvenilir yazılımcılar tarafından geliştirilecek ve tether.to’nun idaresinde hareket edecek. GBPT’nin geliştirilmesi İngiliz poundunu blockchain sektörüne sokacak ve daha hızlı, daha uygun fiyata dijital varlık transferlerini mümkün kılacak. 

Tether’in CTO’su yeni girişimlerini şu sözlerle açıkladı. 

“İngiltere’nin blockchain teknolojisinde ve kripto paraların finansal piyasalara uyarlanmasında bir sonraki merkez noktası olduğuna inanıyoruz. Dünya çapındaki kripto para kullanıcılarına, en büyük stablecoin üreticisi tarafından geliştirilen GBP cinsinden bir stablecoin erişimi sağlayarak bu yeniliğe öncülük etmeyi umuyoruz. Tether İngiliz yetkililerle bu hedefi bir gerçeklik haline getirmek yönünde ortaklık kurmaya hazır. ”

GBPT’nin piyasaya sürülmesi Tether’in stablecoin teknolojisine öncülük etme kararlılığının somut bir göstergesi olarak dikkat çekiyor. Şirkete göre GBPT, İngiliz sterlinini dünya genelinde en baskın para birimlerinden biri olarak güçlendirecek. Bununla birlikte USDT ve EURT için bir FX fırsatı sunacak. Ayrıca, merkeziyetsiz finans ekosistemine giden yolda bir geçiş aşaması olarak işlev görecek.

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar