Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69760
-0.15%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3821.44
2.10%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.92
-3.25%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $614.8
-1.08%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Tezos Vakfı’nın Yatırımlarının Çoğu Bitcoin’de

Yayınlanan rapora göre vakfın yatırımlarının neredeyse yüzde 47’si, yani neredeyse yarısı Bitcoin’de (BTC).

Clock
Paylaş
Tezos Vakfı’nın Yatırımlarının Çoğu Bitcoin’de

Tezos Vakfı, Tezos’un (XTZ) geliştirilmesinden sorumlu olan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak tanımlanabilir. Vakfın yatırımlarının toplamı ise 31 Ocak itibariyle 635 milyon $ seviyelerindeydi.

Rapora göre vakfın yatırımlarının neredeyse yüzde 47’si, yani neredeyse yarısı Bitcoin’de (BTC).

728×90 muhabbit - Tezos Vakfı'nın Yatırımlarının Çoğu Bitcoin'de300x250 muhabbit - Tezos Vakfı'nın Yatırımlarının Çoğu Bitcoin'de

Vakfın geriye kalan yatırımları ise yüzde 23 ile Tezos (XTZ) ve yüzde 16 ile tahvil, borsa fonları ve emtia gibi varlıkları içermekte. Bu yatırımlar ise Swiss Bank’ta bulunuyor.

Bitcoin yatırımları vakfın yatırımlarının en büyük parçasını oluştururken, toplam varlıkların toplamı geçtiğimiz temmuz ayı ile birlikte düşüşe geçmişti. O dönemdeki Bitcoin fiyatı sebebiyle Bitcoin varlıkları, tüm yatırımların neredeyse yüzde 61’ini oluşturmaktaydı.

Geçtiğimiz haftalarda yaşanan düşüş ile birlikte bu varlıkların toplam değerinde de büyük bir düşüş olmuş durumda. Kaybın ne kadar olduğu bilimezken, dün başlayan ve bugün sabah saatlerinde de devam eden kripto paralardaki yükseliş ile birlikte fonlar bir nebze de olsa toparlanmış olabilir. An itibariyle Bitcoin 6,755 $ seviyelerinden alıcı bulurken Tezos ise yeniden 1,81 $ seviyelerine yükselmeyi başardı.

Tezos Vakfı 2017 yılında ICO’sunu gerçekleştirdiğinde 232 milyon $ fon toplamayı başararak rekor kırmıştı. ICO’dan 6 ay sonra ise Tezos’lar sahiplerine ulaştırılmıştı. ICO döneminde ise ödeme olarak Bitcoin ve Ethereum kabul edilmişti. Halen vakfın yatırımlarının yüzde 6’sını Ethereum oluşturmakta. Fakat daha sonrasında vakıf içerisinde oluşan anlaşmazlıklar sonucu kötü bir dönem geçirmişti.

Son 1 yıl içerisinde de çok iyi bir performans gösteren kripto para dip seviyeleri olan 0,40 $ seviyelerinden güçlü bir dönüş ile 3 $ seviyelerinin üzerine ulaşarak yatırımcılarını sevindirmeyi başarmıştı.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar