Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $50950.94
-2.54%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2898.91
-1.21%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.76
-6.18%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $364.3
1.73%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

The Sandbox, Metaverse Çalışmaları İçin 93 Milyon Dolar Fon Sağladı!

Elde edilen fonun, The Sandbox’ın oyun deneyimine katkı sağlayacağı belirtiliyor.

Clock
Paylaş
The Sandbox, Metaverse Çalışmaları İçin 93 Milyon Dolar Fon Sağladı!

Hong Kong merkezli oyun platformu Sandbox, SoftBank’ın Vision Fund 2 tarafından yönetilen yatırım turunda 93 milyon dolar destek aldı.

Bilindiği üzere iOS, Android ve Windows üzerinde yayınlanan Sandbox, kullanıcıların farklı öğeler kullanarak oyun içinde kendi evrenlerini oluşturmalarına olanak tanıyor. 2018 yılında, Hong Kong merkezli NFT dijital mülk firması Animoca Brands tarafından satın alınan The Sandbox’ın arkasındaki orijinal geliştirici ve yayıncı Pixowl’u ekosisteme katkı sağlamaya devam ediyor.

Binance BannerBinance Banner

İlginizi çekebilir: Sandbox Nedir?

Yapılan açıklamada elde edilen bu fonun, The Sandbox’ın oyun deneyimine, kullanıcıların oyun içi kreasyonlarından Ethereum ağı üzerinde para kazanmaları için değiştirilemez tokenlar eklemesi için kullanılacağı bildirildi. Animoca Brands tarafından 2 Kasım tarihinde yapılan açıklamada, The Sandbox’ın bu yıl “500.000’den fazla kayıtlı cüzdan ve 12.000 benzersiz sanal LAND sahibi” ile kayda değer bir büyüme yaşadığını söyledi.

Metaverse Alanına Odaklanılacak

The Sandbox baş işletme görevlisi ve kurucu ortak Sebastien Borget ise konu hakkında Reuters ile yaptığı röportajda, son finansman turunun, firmanın metaverse ekonomisini sadece oyun oynamanın ötesine genişletmesine yardımcı olmaya hazır olduğunu söyledi. 

İlginizi çekebilir: Metaverse Nedir?

Borget ayrıca şu açıklamada bulundu:

“Açık meta veri deposunu oluşturuyoruz. Sandbox’ı, meta veri deposunun kendilerine ait olduğunu iddia eden dev teknoloji şirketlerine karşı konumlandırıyoruz ve kullanıcıların ilk olduğu yerde bir alternatif sunuyoruz.”

Sandbox Hakkında

Sandbox’ın ana amacı, blok zinciri teknolojisinin ve bölünemez tokenların (NFT’lerin) potansiyelinden yararlanmaktır. Bu NFT’ler, oyuncuların metaversete sanal dünyalar ve ekosistemler oluşturmasına izin verirken aynı zamanda da dijital dünyalarda güvenlik ve özgünlük sağlar. Sandbox ile oyuncular kendi arazilerini yaratabilir ve yarattıkları oyun dünyasını istedikleri gibi inşa edip, yönetebilirler.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar