Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67664.8
1.11%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3125.39
1.56%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.75
2.42%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $576.8
-0.07%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Thodex Reklamında Oynayan 20 Ünlüye Suç Duyurusu!

Thodex reklamında oynayan oyuncular hakkında suç duyurusu yapıldı!

Clock
Paylaş
Thodex Reklamında Oynayan 20 Ünlüye Suç Duyurusu!

Thodex reklam filminde oynayan ünlüler hakkında suç duyurusu yapıldı. Kripto para piyasasında aktif olan Ekonomist Erkan Öz ve aralarında Özge Ulusoy, Ebru Şallı, Burcu Esmersoy gibi isimlerin de bulunduğu 20 ünlünün Faruk Fatih Özer arasındaki görüşme kayıtlarının incelenmesi talep edildi.

728×90 muhabbit - Thodex Reklamında Oynayan 20 Ünlüye Suç Duyurusu!300x250 muhabbit - Thodex Reklamında Oynayan 20 Ünlüye Suç Duyurusu!
Adsiz tasarim 17 1108x600 - Thodex Reklamında Oynayan 20 Ünlüye Suç Duyurusu!
Thodex Reklamında Oynayan Ünlüler

Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer’in başlarda 2 milyar dolar vurgun yaptığı öne sürülüyordu. Kripto para dünyasının tanınan isimleri bir araya gelerek, 2 milyar dolarlık kaybın iç yüzünü araştırdı. Avalanche İş Geliştirme Direktörü ve Muhabbit kurucusu Squanch ismiyle tanınan Dr. Aytunç Yıldızlı, bir konsorsiyum kurarak Faruk Fatih Özer’in tam olarak ne kadar para kaçırdığını araştırmaya başladı.

Tufan Poyraz ile beraber alanında başarılı birçok analist el ele vererek, toplanan Thodex cüzdan adresleri incelediler. Bir nevi blok zinciri dedektifliği yapan grup, vurgunun 150 milyon dolardan daha fazla olamayacağını ortaya koydu. Daha sonra bu vurgunun 108 milyon dolarlık olduğu ortaya çıktı.

thodex Blockchain analizi muhabbit 1001x600.jpg - Thodex Reklamında Oynayan 20 Ünlüye Suç Duyurusu!
Thodex Olayı Blockchain Analizi

CNN Türk’ten Ceylan Sever’in haberine göre bir ihbara göre Özer’in, Türkiye’deki kız arkadaşıyla görüştüğü iddia edildi. Özer’in kız arkadaşının Thodex’in reklamlarında oynayan ünlü isimlerden biri olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

Adsiz tasarim 18 - Thodex Reklamında Oynayan 20 Ünlüye Suç Duyurusu!
Faruk Fatih Özer’in kız arkadaşı

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, yapılan suç duyurusu dilekçesinde Thodex kripto para borsasının reklamlarında oynayan ünlülerin banka hesaplarının incelenmesini istedi.

Thodex mağdurlarının avukatı olan Sinan Keskin şunları söyledi:

Fatih Faruk Özer’in irtibatlı olduğu, organizasyonda yer alan manken, oyuncu ve kamuoyuna mal olmuş çeşitli kişiler hakkında da bu irtibatın ortaya çıkartılması için savcılığa suç duyurusunda bulunduk.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz..

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar