Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67061.72
-5.39%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3226.38
-8.59%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38
-18.47%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $581.4
-5.26%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Ticketmaster, Yeni Girişimi İçin Flow Blockchain’i Seçti!

Yeni girişim ile birlikte kullanıcılar, belirli etkinlikler için bilet alımının yanı sıra bir NFT de alacaklar.

Clock
Paylaş
Ticketmaster, Yeni Girişimi İçin Flow Blockchain’i Seçti!

Dapper Labs tarafından oluşturulan bir dijital katılım Layer-1 blok zinciri olan Flow’a göre, Live Nation’ın yan kuruluşu Ticketmaster, blok zincirinde basılan etkinlik organizatörleri için NFT biletlerini açıkladı.

728×90 muhabbit - Ticketmaster, Yeni Girişimi İçin Flow Blockchain'i Seçti!300x250 muhabbit - Ticketmaster, Yeni Girişimi İçin Flow Blockchain'i Seçti!

NFT biletlerinin ilk amacının hatıra değeri olacağı belirtildi. Ancak hatıra olarak kullanılmalarının yanı sıra bunların, önemli konserlere katılım bileti olarak da kullanılabileceği belirtildi.

Ancak giriş için yine de satın alınan bir biletin Ticketmaster veya Live Nation’dan bir barkodla göstermenin gerekli olduğu dile getirildi. Live Nation tarafından yapılan açıklamada, Flow üzerinde bir NFT oluşturmanın bir Google araması yapmaktan veya bir Instagram gönderisi paylaşmaktan daha kolay olduğu iddia edildi. Şirket ayrıca, çevre dostu doğasına dayalı olduğu için Flow blok zincirini seçtiğini söyledi. 

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Böylece NFT biletini, cüzdan adreslerini de destekleyen Ticketmaster/Live Nation sitesindeki hesaplar aracılığıyla e-posta veya QR kodu aracılığıyla başkalarına göndermek mümkün hale geldi. Şimdi ise Ticketmaster, son altı aydaki belirli etkinlikler için hatıra olarak yayınlanan NFT’ler için bir pilot test programı başlattı.

Instagram NFT’leri Flow Blok Zincirinde!

Bugüne kadar, Ticketmaster aracılığıyla Flow blok zincirinde 5 milyondan fazla NFT basıldığı belirtiliyor. Kısa süre önce açıklama yapan Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Instagram’ın NFT desteğini 100’den fazla ülkeye genişlettiğini duyurdu. Bilindiği üzere Instagram’da yayınlanan tüm NFT koleksiyonları Flow blok zincirinde basılmıştır. 

nft instagram muhabb - Ticketmaster, Yeni Girişimi İçin Flow Blockchain'i Seçti!

Hatta geçtiğimiz hafta içinde Meta, kullanıcıların dijital cüzdanları aracılığıyla Facebook için yeni NFT entegrasyonunu da duyurdu. 

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar