Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64141.16
2.60%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3076.6
4.11%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.52
14.47%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $552.1
4.72%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

TikTok Sonrası Yeni Hedefleri Finans Sektörü!

TikTok uygulamasıyla da tanınan Çin merkezli çok uluslu teknoloji şirketi ByteDance, Singapur’da dijital finansa girmek amacıyla lisans başvurusu yaptı.

Clock
Paylaş
TikTok Sonrası Yeni Hedefleri Finans Sektörü!

TikTok uygulamasıyla da tanınan Çin merkezli çok uluslu teknoloji şirketi ByteDance, Singapur’da dijital finansa girmek amacıyla lisans başvurusu yaptı.

TikTok gibi tüm dünyaya yayılmış uygulamaların mimarı, Pekin merkezli çok uluslu teknoloji grubu ByteDance, finansa merak sardı. Financial Times’ın 15 Haziran tarihli yazısına göre ByteDance, Singapur’da dijital bankacılık lisansı için teklifte bulunmuş.

728×90 muhabbit - TikTok Sonrası Yeni Hedefleri Finans Sektörü!300x250 muhabbit - TikTok Sonrası Yeni Hedefleri Finans Sektörü!

Singapur, bu yıl içerisinde 5 dijital bankacılık lisansı vereceğini açıklamıştı. Açıklamanın ardından birçok büyük firma tekliflerini sunmuştu. Alibaba’nın Ant Finans’ı ve Xiaomi de bunlara dahil. Yani Asya’nın teknoloji devleriyle gireceği yarışta, ByteDance’in işi zor.

ByteDance’in lisans başvurusunda kurumsal müşterileri ve KOBİ’leri hedef aldığı haberde belirtiliyor.

Ayrıca haberde çok önemli bir ayrıntı daha vardı. ByteDance 75 milyar dolarlık oldukça yüksek performans gösteren bir şirket olmasına rağmen ortaklık aradığı belirtiliyor. Singapur’un özellikle bankacılık üzerine bir dev olan Lee ailesi ile iletişim hâlinde olduğu öğrenildi. ByteDance, Oversea-Chinese Banking Corporation’un başında olan Lee ailesiyle ortaklık kurması hâlinde dijital bankacılık lisansını kazanma ihtimalinin artmasını amaçlıyor.

Geçmişte Hong Kong’da dijital banka lisansı için başvuruda bulunan grubun, Singapur lisansını alıp alamayacağı merak ediliyor. Asya bölgesinde özellikle Alibaba ve Tencent Holding gibi köklü şirketlerin elinde olan teknoloji-finans ikilisi, yeni dijital bankacılık lisansı için en güçlü adaylar olarak görülüyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar