Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69160
0.63%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3761.57
0.23%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.76
-1.54%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $603
0.15%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Tinder, Web3 Çalışmalarını Rafa Kaldırdı!

Şirket, bu alanı izleyip uygun ortam gördüklerinde yeniden değerlendireceklerini belirtiyor.

Clock
Paylaş
Tinder, Web3 Çalışmalarını Rafa Kaldırdı!

Popüler flört uygulaması Tinder’ın ana şirketi Match Group, 2. çeyrek kazançlarındaki düşüş ve Tinder’ın şu anki CEO’sunun görevden ayrılması nedeniyle Web3 ile ilgili araştırma ve geliştirme için finansmanı kestiğini söyledi. 

Kısa süre önce yapılan açıklamada Match Group CEO’su Bernard Kim, metaverse yatırımlarını azaltacağını ve Tinder Coins adlı uygulama içi dijital para birimini piyasaya sürme planlarını rafa kaldıracağını açıkladı.

728×90 muhabbit - Tinder, Web3 Çalışmalarını Rafa Kaldırdı!300x250 muhabbit - Tinder, Web3 Çalışmalarını Rafa Kaldırdı!

Şirketin aldığı bu karar, 2021 yılında Hyperconnect adlı bir artırılmış gerçeklik şirketini satın aldıktan sonra “Tinderverse” i tanıtmayı planlayan şirketin ilk kadın CEO’su Tinder CEO’su Renate Nyborg’un istifasıyla birlikte geliyor.

Nyborg, Hyperconnect’in avatar tabanlı “Single Town” deneyimini gelecekte Tinder kullanıcılarının sanal alanlarda birbirleriyle tanışması ve etkileşim kurması için daha da geliştirmesini planlamıştı.

Kim, Nyborg’un ayrılışının nedenlerini açıkça belirtmese de, Tinder’ın son birkaç çeyrekte genelde var olan para kazanma başarısını gerçekleştiremediğini vurguladı.

Kim mektubunda Match Group’un Metaverse alanını izlemeye devam edeceğini ancak “uygun zamanı” beklemeyi tercih edeceğini söyledi:

“Gelecek nesil kullanıcıları yakalamak için bir Metaverse flört deneyiminin önemli olduğuna inanıyorum. Bununla birlikte, Metaverse’in nihai hatları ve neyin işe yarayıp yaramayacağı konusundaki belirsizlik göz önüne alındığında, Hyperconnect ekibine talimat verdim. Ancak şu anda Metaverse’e çok fazla yatırım yapmama kararındayız.”

Kim ayrıca, uygulama içi bir dijital para birimi olan Tinder Coin’i piyasaya sürme planlarının da testlerden elde edilen “karışık sonuçlar” nedeniyle rafa kaldırıldığını belirtti.

“Tinder Coin testinden elde edilen karışık sonuçları gördükten sonra, bir adım geri atmaya ve Tinder’ın gelirine daha etkin bir şekilde katkıda bulunabilmesi için bu girişimi yeniden incelemeye karar verdik. Ayrıca, Tinder’ın bir sonraki büyüme ayağı için gerçek bir itici güç olmalarını sağlamak ve platformdaki kullanılmayan güçlü kullanıcıların kilidini açmamıza yardımcı olmak için dijital ürünler hakkında daha fazla düşünmeyi amaçlıyoruz.”

Uygun Ortam Görürsek Yeniden Web3’ü Değerlendireceğiz

Bu alanı dikkatli bir şekilde değerlendirmeye devam edeceklerini belirten yönetici, genel fırsat konusunda daha fazla netliğe sahip olduklarında ve başarılı olmak için iyi konumlandırılmış bir hizmete sahip olduklarını hissettiklerinde uygun zamanda ilerlemeyi düşüneceklerini belirtti.

web3.0 6 Calisma Yuzeyi 1 1200x600 - Tinder, Web3 Çalışmalarını Rafa Kaldırdı!

Şirket, 2022’nin ikinci çeyreğinde toplam gelirde yıllık %12 artışla 795 milyon dolara ulaştığını ve Hyperconnect satın alımıyla ilgili kayıplar nedeniyle 10 milyon dolarlık işletme zararı bildirdi. Bununla birlikte Match Group hissesi son beş gün içinde %11.39 düşüşle 63.24$ seviyelerini gördü.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar