Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $43811.02
-0.65%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2350.71
-0.21%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $32.9
2.56%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $239.6
-0.46%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Titanium Blockchain CEO’su 4 Yıllık Hapis Cezasına Çarptırıldı!

Titanium blockchain CEO’sunun cezası belli oldu. Geçtiğimiz 2022 yılının Temmuz ayında suçunu kabul etmesinin ardından davada sonuca varıldı.

Clock
Paylaş
Titanium Blockchain CEO’su 4 Yıllık Hapis Cezasına Çarptırıldı!

Titanium Blockchain CEO’sunun cezası belli oldu. Geçtiğimiz 2022 yılının Temmuz ayında suçunu kabul etmesinin ardından davada sonuca varıldı. Titanium Blockchain CEO’su 4 yıllık hapis cezasına çarptırıldı. Kripto para yatırımcılarından yaklaşık 21 milyon dolarlık fon çalan CEO, artık tutuklu.

728×90 muhabbit - Titanium Blockchain CEO'su 4 Yıllık Hapis Cezasına Çarptırıldı!300x250 muhabbit - Titanium Blockchain CEO'su 4 Yıllık Hapis Cezasına Çarptırıldı!

Titanium Blockchain CEO’su Suçunu Kabul Etmişti!

Kamuoyunda büyük yankı uyandıran bu olaya baktığımızda, Titanium Blockchain CEO’su Stollery ve şirketi ilk olarak Mayıs 2018’de menkul kıymet dolandırıcılığıyla suçlanmıştı. Söz konusu bu suçlamada Stollery’nin Ethereum ve Bitcoin gibi kripto para birimleriyle en az 18 eyalette bulunan birçok yatırımcıdan 21 milyon dolara kadar para topladığı yer alıyordu. Titanium Blockchain Altyapı Hizmetleri’nin (TBIS) CEO’su Michael Stollery, sahte bir madeni para teklifi (ICO) yoluyla 21 milyon dolar getiren bir programdaki suçunu da geçtiğimiz yılın temmuz ayında kabul etmişti. Ayrıca, müşterilerinin parasını yatırmak yerine, fonların en azından bir kısmını kendi kredi kartı ödemeleri ve Hawaii’deki tatil evindeki faturaları ödemek için kullandığını da kabul etmişti.

Adalet Bakanlığı’nın kamuoyuna sunduğu belgelerde, Stollery planını bir “kripto para yatırım fırsatı” olarak nitelendirdi ve yatırımcıları kandırarak BAR token’ını satın almaya teşvik ettiği de yer alıyordu.

İlginizi Çekebilir: Terra Kurucusu Do Kwon’a Yönelik Suçlamalar Bitmiyor!

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar