Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $53453.6
3.71%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3128.92
2.15%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.44
4.48%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $395.6
2.49%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Travala: Tatilcilerin Yüzde 21’i Bitcoin Kullanıyor!

Seyahat rezervasyonlarında tercih edilen isim Travala, mayıs ayında tatilcilerin %21’inin Bitcoin kullandığını açıkladı.

Clock
Paylaş
Travala: Tatilcilerin Yüzde 21’i Bitcoin Kullanıyor!

Seyahat rezervasyonlarında tercih edilen isim Travala, mayıs ayında tatilcilerin %21’inin Bitcoin kullandığını açıkladı.

Blockchain teknolojisi etkin bir şekilde kullanan ve token’ı AVA ile seyahat rezervasyonları alan Travala.com, geçtiğimiz ayın istatistiklerini açıkladı. Corona virüsü pandemisine rağmen Travala, Mayıs ayında Nisan ayına göre %205’lik bir gelir artışı elde etti.

Binance BannerBinance Banner

travala.com

Seyahat kısıtlamalarının çoğu ülkeden kaldırılmasıyla birlikte rezervasyonlarda da artış gözlenmeye başladı. Bu artışların özellikle de yurt içinde gerçekleşen rezervasyonlarda görüldüğü belirtildi. Ayrıca Travala.com’un kripto para yanlısı CEO’su Juan Otero, Cointelegraph’a verdiği demeçte;

“Sadece yurt içinde yakın beldelerde, kısacık hafta sonu kaçamağı bile olsa kullanıcılarımızın tekrar seyahat etme özgürlüğünü kazanmasına bizi çok mutlu ediyor.”

Bununla birlikte Otero, seyahat rezervasyonlarında kripto para kullanımında oldukça yüksek bir artış olduğunu belirtti. Travala.com üzerinden paylaşılan verilere göre seyahat rezervasyonlarının %60’ı kripto para ile yapıldı. Üstelik bu kullanımın %21’i Bitcoin (BTC) ile, %16’sı Travala token’ı AVA ile ve geri kalan %23’ü ise farklı kripto para birimleriyle yapılmış.

%60’lık bir yüzde aslında kripto para benimsenmesinin ne derece ilerlediğini de gösteren bir gelişme olmaktadır. Bununla birlikte geri kalan %40’lık ödemenin kredi kartı veya PayPal ile yapıldığı açıklandı. İşte tam bu yüzden CEO Otero, kripto paraların benimsenmesi olmasaydı bu kadar büyük bir gelişme yaşayamayacaklarını düşünüyor. Ayrıca;

“Seyahat rezervasyonları sitesi olarak ihmal edilen ama aynı zamanda hızla büyüyen bir pazara hitap etmek bizim de büyümemize yardımcı oluyor. ”

Travala.com sürekli yeni partnerlikler ve gelişmelerin peşinde. Geçtiğimiz günlerde CoinGate ile partnerlik yapan Blockchain tabanlı seyahat acentesinin token’ı AVA, farklı ürün ve hizmetlerin alımında ödeme aracı olarak kullanılmaya başlandı.

 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar