BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Travala: Tatilcilerin Yüzde 21’i Bitcoin Kullanıyor!

Seyahat rezervasyonlarında tercih edilen isim Travala, mayıs ayında tatilcilerin %21’inin Bitcoin kullandığını açıkladı.

Yayın:

-

Travala_ Tatilcilerin Yüzde 21'i Bitcoin Kullanıyor!

Seyahat rezervasyonlarında tercih edilen isim Travala, mayıs ayında tatilcilerin %21’inin Bitcoin kullandığını açıkladı.

Blockchain teknolojisi etkin bir şekilde kullanan ve token’ı AVA ile seyahat rezervasyonları alan Travala.com, geçtiğimiz ayın istatistiklerini açıkladı. Corona virüsü pandemisine rağmen Travala, Mayıs ayında Nisan ayına göre %205’lik bir gelir artışı elde etti.

travala.com

Seyahat kısıtlamalarının çoğu ülkeden kaldırılmasıyla birlikte rezervasyonlarda da artış gözlenmeye başladı. Bu artışların özellikle de yurt içinde gerçekleşen rezervasyonlarda görüldüğü belirtildi. Ayrıca Travala.com’un kripto para yanlısı CEO’su Juan Otero, Cointelegraph’a verdiği demeçte;

“Sadece yurt içinde yakın beldelerde, kısacık hafta sonu kaçamağı bile olsa kullanıcılarımızın tekrar seyahat etme özgürlüğünü kazanmasına bizi çok mutlu ediyor.”

Bununla birlikte Otero, seyahat rezervasyonlarında kripto para kullanımında oldukça yüksek bir artış olduğunu belirtti. Travala.com üzerinden paylaşılan verilere göre seyahat rezervasyonlarının %60’ı kripto para ile yapıldı. Üstelik bu kullanımın %21’i Bitcoin (BTC) ile, %16’sı Travala token’ı AVA ile ve geri kalan %23’ü ise farklı kripto para birimleriyle yapılmış.

%60’lık bir yüzde aslında kripto para benimsenmesinin ne derece ilerlediğini de gösteren bir gelişme olmaktadır. Bununla birlikte geri kalan %40’lık ödemenin kredi kartı veya PayPal ile yapıldığı açıklandı. İşte tam bu yüzden CEO Otero, kripto paraların benimsenmesi olmasaydı bu kadar büyük bir gelişme yaşayamayacaklarını düşünüyor. Ayrıca;

“Seyahat rezervasyonları sitesi olarak ihmal edilen ama aynı zamanda hızla büyüyen bir pazara hitap etmek bizim de büyümemize yardımcı oluyor. ”

Travala.com sürekli yeni partnerlikler ve gelişmelerin peşinde. Geçtiğimiz günlerde CoinGate ile partnerlik yapan Blockchain tabanlı seyahat acentesinin token’ı AVA, farklı ürün ve hizmetlerin alımında ödeme aracı olarak kullanılmaya başlandı.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Tether Manipülasyonu Davasından Karar Beklentisi!

New York’ta görülen Tether manipülasyonu davasında Yargıç’tan özet karar bekleniyor.

Yayın:

-

Tether Manipülasyonu Davasına Bittrex Ve Poloniex De Dahil Oldu!

New York’un Güney Bölgesi’nde Yargıç Failla tarafından görülen Tether manipülasyonu davasında gelişme var.

Kripto para dünyasının 2017 yılında yaşadığı efsanevi Bitcoin yükselişinin aslında Tether manipülasyonu nedeniyle gerçekleştiği iddia ediliyordu. Bu iddiaların kaynağı ise Texas Üniversitesi’nden John Griffin ve Amin Shams’ın çalışması olmakta. Yıllar içerisinde dallanıp budaklanan bu iddia Bitfinex ve Tether’i 2019 yılında Tether manipülasyonu suçlamasıyla mahkemelik etmişti. Ardından geçtiğimiz aylarda bu iddialara Bittrex ve Poloniex de katılmıştı.

Haziran ayının başında dava dosyasına eklenen Bittrex ve Poloniex, mahkeme kayıtlarına göre geçtiğimiz Cuma günü (07.08.2020) özet karar bekliyor. Ünlü kripto para borsaları Bittrex ve Poloniex’i temsil eden avukatların, New York’un Güney Bölgesi’nde görülen mahkemede Yargıç Faila’dan özet karar isteğinde bulundu.

Avukatların isteği ise davadaki kripto para adreslerinin Bitfinex’e ait olduğuna veyahut Bitfinex’in piyasayı manipüle etmek için fonları kullandığına dair iddiaların temel dayanağının kanıtlanamayacağını öne sürerek bir özet karar çıkarılması. Yargıç Failla’ya giden bildiri mektubunda olayla ilgili olduğu düşünülen iki kripto para adresinin de Bitfinex ile açık açık bağlantısı bulunmayan bir kişiye ait olduğundan bahsediliyor.

2017 yılında Bitcoin’in fiyatında yaşanan yükseliş, kripto para birimlerinin tüm dünyada daha fazla duyulmasını, daha fazla benimsenmesini sağlayan tam anlamıyla bir dönüm noktasıydı. Bu dönüm noktasının aslında bir manipülatif hareket nedeniyle olduğunu düşünen John Griffin ve Amin Shams, tarihi Tether manipülasyonu davasının da temellerini atmış oldular.

Griffin ve Shams’a göre olay, kripto para birimlerini geleneksel para birimleriyle bağlayan, bir nevi köprü görevi gören ilk stablecoin olarak bilinen Tether’in, dolar desteksiz olarak basılmasıyla başladı. Tether, dolar desteksiz milyarlarca USDT’yi basarak iddiaya göre anlaşılmaması için de Bitfinex’e sattı. Bittrex ve Poloniex’i olaya bağlayan durum ise iddiaya göre durumun farkında olup buna müdahale etmemeleriydi.

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Square 3 Ayda 875 Milyon Gelir Elde Etti!

Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey’in sahibi olduğu Square Inc. 17 milyon $ kar açıkladı.

Yayın:

-

Square

Jack Dorsey’in sahip olduğu finansal hizmet şirketi Square Inc. Cash App üzerinden Bitcoin ticareti sağlayarak 875 milyon $ gelir elde etti.

Cash App üç ayda Square ile birlikte 858 milyon $’lık bir harcama yapmış. Buna rağmen Cash App ve Square, Bitcoin’in müşteri talebinin yarı yarıya düşmesiyle beraber ve yaşanan yükseliş ile birlikte 17 milyon $‘lık brüt bir kar elde etti.

Alınan verilere göre, Cash App aylık bazda 30 milyon aktif kullanıcıya ev sahipliği yapmakta.

Cash App’in Bitcoin Ticareti İlk Çeyrekten Bu Yana %75 Arttı

Üç aylık performansa bakacak olursak, Cash App, 2020 yılının ilk çeyreğine göre, gelir bazında %600 artış, yıl içinde brüt kar bazında %710 ve 3 aylık süreçte brüt kar olarak %150 artış gerçekleştirdi.

Bitcoin ticareti ise, Square’in 3 aylık toplam 597 Milyon dolarlık brüt karının yaklaşık %2.85’ini oluşturuyor.

Ancak raporda, “hükümet teşvik programları”nın yüksek ihtimalle Bitcoin yatırım faaliyetlerindeki yükselişe katkıda bulunduğu belirtildi.

Square Acele Bir Şekilde 3 Aylık Raporunu Yayınladı

Square’in yatırımcı ilişkileri kanadının Twitter hesabı, verileri “şirketin üç aylık mali kaynaklarına erken dış erişimine” bir yanıt olarak yayınlamış durumda. Şirket, sonuçları tartışmak üzere 5 Ağustos günü saat 08:00’da (EST) bir konferans çağrısına ev sahipliği yapacak.

Verilen bilgilere göre Square’in üç aylık toplam net geliri 1,92 milyar $. Bu rakam, son tahminlerin %75 kadar üzerinde ve geçen yılın aynı dönemine göre %64 daha fazla kazanca işaret ediyor.

Rapor, şirketin son beş gün içinde %9’dan daha fazla yükselmiş olan hisse fiyatı ile birlikte güçlü bir performans sergilediğini kanıtlar nitelikte.

OKUMAYA DEVAM ET
FTX
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.