Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $50998.79
-2.50%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2901.85
-1.14%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.79
-6.22%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $364.2
1.87%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Tron Kurucusu Justin Sun, FTX Krizini Çözmek İçin Devreye Girdi!

Kripto para piyasasında büyük yıkıma neden olan FTX krizinde, yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Clock
Paylaş
Tron Kurucusu Justin Sun, FTX Krizini Çözmek İçin Devreye Girdi!

Kripto para piyasasında büyük yıkıma neden olan FTX krizinde, yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. FTX CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF) ile Binance CEO’su Changpeng Zhao arasında yaşanan gerginliğin Twitter’a yansımasıyla birlikte kripto para yatırımcılarında endişeli bekleyiş başlamıştı. Ardından FTX borsasının Kurucusu Bankman-Fried ise borsanın “iyi” olduğunu söyleyerek durumu hafifletmeye çalışmıştı. Fakat sadece birkaç gün sonra likidite sorunlarıyla karşı karşıya olduğunu açıklamasıyla kripto para piyasasını hayrete düşürmeyi başarmıştı.

Binance BannerBinance Banner

İlginizi çekebilir: Binance FTX’i Satın mı Alıyor? Peki Tam Olarak Neler Yaşandı? İşte Detaylar.

Binance, FTX Borsasını Almaktan Vazgeçti!

Zor duruma düşen FTX borsasında ise hareketlilik devam ediyor. Popüler kripto para borsası Binance ilk olarak FTX’i bünyesine katacağını ve bunun için bir ön anlaşma yapıldığı ifade etmişti. Sonrasında ise bu anlaşmadan vazgeçtiğini açıklayarak kamuoyunda büyük yankı uyandırmayı başarmıştı. Binance borsası söz konusu anlaşmadan vazgeçtiğini ise şu şekilde kamuoyuna duyurdu:

“Kurumsal durum tespitinin yanı sıra yanlış kullanılan müşteri fonları ve iddia edilen ABD ajans soruşturmalarıyla ilgili en son haber raporlarının bir sonucu olarak, FTX’in olası satın alımını takip etmemeye karar verdik.”

Tron Kurucusu Justin Sun FTX’e Destek Çıktı!

Binance borsasının açıklaması üzerine, Tron Kurucusu Justin Sun’dan FTX’e destek geldi. Sun Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, FTX borsasıyla görüşme halinde olduklarını ve bu durumun çözümü için çalıştıklarını ifade etti. Söz konusu bu tweet’i FTX CEO’su Sam Bankman Fried ise RT etti.

Tron Kurucusu Justin Sun Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarda FTX borsası hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“FTX borsasında Tron tokenları olan TRX, BTT, JST,SUN ve HT’yi tutanlar için söylediklerimin ötesinde, FTX borsasıyla bir çözüm bulmak için ortak bir çalışma yürütüyoruz. Kısa vadeli olmasına rağmen devam eden likidite sorunu, sektör gelişimi ve yatırımcılar için oldukça zararlıdır. Ekibim daha fazla zarar oluşmasını önlemek için gece-gündüz çalışma halindeler. Durumun yönetilebilir olduğuna güvenimiz tam.”

Justin Sun

Yaşanan olaylar neticesinde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Emtia Vadeli İşlem Sözleşmeleri Komisyonu (CFTC) FTX’in müşteri fonlarını düzgün bir şekilde yönetip yönetilmediğini ve Sam Bankman-Fried’in kripto para yönetimine dair bilgilerini araştırmaya başladıklarını kamuoyuna duyurdu.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha fazla Borsa haberi için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar