Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65738.01
-1.41%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3534.35
-1.04%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.49
-5.32%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.1
-1.10%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

TRON Kurucusu Justin Sun’dan SEC Davasına Yönelik Açıklama Geldi!

SEC cephesinde yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Yaptığı her hamleyle gündem olan SEC, okları bu kez TRON kurucusu Justin Sun’a çevirdi.

Clock
Paylaş
TRON Kurucusu Justin Sun’dan SEC Davasına Yönelik Açıklama Geldi!

SEC cephesinde yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Yaptığı her hamleyle gündem olan SEC, okları bu kez ise TRON kurucusu Justin Sun’a çevirdi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Justin Sun ve Tron Foundation Limited de dahil olmak üzere üç şirkete kayıt dışı menkul kıymet satmak iddiasıyla dava açtı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Justin Sun’ın dışında 8 ünlü isme de TRX reklamı yapmak ve dolandırıcılık iddiasıyla suçluyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun suçladığı ünlü isimler ise şu şekilde:

728×90 muhabbit - TRON Kurucusu Justin Sun'dan SEC Davasına Yönelik Açıklama Geldi!300x250 muhabbit - TRON Kurucusu Justin Sun'dan SEC Davasına Yönelik Açıklama Geldi!
  1. Lindsay Lohan
  2. Aliaune Thiam (Akon)
  3. DeAndre Cortez Way (Soulja Boy)
  4. Austin Mahone
  5. Michele Mason (Kendra Lust)
  6. Miles Parks McCollum (Lil Yachty)
  7. Shaffer Smith (Ne-Yo)
  8. Jake Paul

SEC suçlamalarında, Justin Sun’ın ikincil piyasada TRX’in işlem hacmini yapay bir şekilde şişirerek menkul kıymet yasalarını ihlal ettiğini de belirtti. Wash Trade olarak adlandırılan bu suçlamada üst üste işlemler yapılararak hacim yapay olarak artırılır. Bu yöntem hem kripto piyasalarında hem de geleneksel piyasalarda uygulanması yasaktır.

Gary Gensler Dava Hakkında Konuştu!

Gary Gensler Sec Muhabbit 800x400.jpg 1200x600 - TRON Kurucusu Justin Sun'dan SEC Davasına Yönelik Açıklama Geldi!

SEC Başkanı Gary Gensler, açtıkları dava ile ilgili yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Bu durum, yatırımcıların kripto varlık menkul kıymetleri uygun bir şekilde ifşa edilmeden teklif edildiğinde ve satıldığında karşı karşıya kaldıkları yüksek riski bir kez daha gösteriyor. İddia edildiği gibi, Sun ve şirketleri, yalnızca ABD’li yatırımcıları kayıt dışı teklif ve satışlarında hedef alarak yatırımcıların zararına milyonlarca yasa dışı gelir elde etmekle kalmadılar. Aynı zamanda aktif ticaretin yanıltıcı görüntüsünü yaratmak için kayıt dışı bir ticaret platformunda koordinasyon sağladılar.”

SEC Başkanı Gary Gensler

Justin Sun Konuyla İlişkili Olarak Açıklamada Bulundu!

Söz konusu tüm bu iddialara Tron kurucusu Justin Sun’dan ise cevap gecikmedi. Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda açıklamalarda bulunan Sun, şu ifadelerde bulundu:

“SEC’in kripto paralara yönelik düzenleyici çerçevesinin hala ilk aşamasında olduğu ve daha fazla geliştirilmeye ihtiyaç duyduğu bir sır değil. Oynayabileceği önemli rol göz önüne alındığında, kripto para endüstrisini düzenlemeleri ve onlarla çalışmak için şeffaf kurallar oluşturmaya kendini adamış hükümetler ve düzenleyici kurumlarla dünya çapında işbirliği yapmak istiyoruz.”

Tron kurucusu Justin Sun

Tron açıklamalarının devamında söz konusu suçlama hakkında şu ifadelerde bulundu:

“Suçlamaların asılsız olduğuna inanıyoruz ve en merkeziyetsiz finansal sistemi oluşturmaya devam edeceğiz.”

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar