Muhabbit

Tron TRX Fiyat Analizi 29.03.2022

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Tron’u inceliyoruz. Tron grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

tron fiyat analizi 4

Bu akşamki fiyat analizi yazımda Tron TRX grafiğini inceleyeceğim. Tron kısa orta vadede önemli bir direncinin kıyısına geldiğinden bu akşamki yazımda ona yer vermek istedim.

TRX Fiyat 29 Mart 2022

Bu ayın başlarında 0,0575 dolar bölgesindeki desteğini test eden TRX sonrasında yükselerek 0,07 dolar seviyesini de geçti. Ancak şu an için orada tutunabilmiş değil. Yazıyı hazırladığım sırada 0,0697 dolar bölgesinden işlem görüyor.

TRX Grafik 29 Mart 2022

Tron TRX fiyat grafiği 29.03.2022. 6 saatlik grafik, veriler Binance borsasından alınmıştır.

Binance borsasında listeli Tron/Tether (TRX/USDT) paritesine ait fiyat verileri. Grafik 6 saatlik zaman diliminde olup TradingView’den temin edilmiştir.

TRX Analiz 29 Mart 2022

Grafikteki yeşil bölgeler TRX grafiğinde orta vadede takip ettiğim destek ve direnç bölgeleri. Sadece en alttaki 0,051 dolar bölgesindeki direnç uzun vadeli bir destek bölgem. Bugün inceleyeceğimiz yer ise 0,072 dolar bölgesinde bulunan direnç. Bu yılın başından bu yana fiyatın burayı birkaç defa test ettiğini ancak henüz kıramadığını görmekteyiz. Son günlerde de fiyat burayı test etti. Ancak henüz bir kırılım gelmiş değil.

Fiyatın son hareket ile birlikte bir çanak yapısı (9 şubat-29 mart arası) oluşturmuş durumda. Burada akla gelen yapılardan biri fincan kulp (cup&handle). Bu formasyonun oluşması için fiyatın buradan ret yiyip daha küçük bir çanak yapısı oluşturarak tekrar bu dirence gelmesi gerek. Bu küçük çanak yapısının alt bölgesi 0,064-0,0665 dolar bölgesinden olursa yapı oldukça güzelleşir ve çalışma ihtimali artar. Eğer ki bu yapı tamamlanıp neckline kırılırsa ilk hedef 0,079-0,08 dolar bölgesi olacaktır.

Bu analizi TradingView üzerinde ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla teknik analiz, haber ve diğer kullanıcıların tron TRX yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde TRX/USD hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Teknik Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Son Yazılar

Exit mobile version