Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63466.96
2.49%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3471.15
1.03%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.27
-3.05%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $415.1
0.68%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NEDİR

Tron (TRX) Nedir?

Tron coin nedir? Ne işe yarar?

Clock
Paylaş
Tron (TRX) Nedir?

Tron (TRX), blok zinciri tabanlı merkeziyetsiz olan 2017 yılında Singapur’da kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Tron Foundation tarafından kuruldu. Tron’un genel amacı; dijital içeriklerin uygun maliyetli paylaşımı için küresel eğlence sistemine yön vermek.

Binance BannerBinance Banner

Tron’un yaratıcısı olan Justin Sun, aynı zamanda projenin hala CEO’luğunu yapmaktadır. Justin, sosyal medyayı bir hayli aktif kullanıyor. Twitter’da Justin Sun’ı takip edip destekleyen çok fazla insan var.

Tron (TRX) Nedir? Nasıl Çalışır?

Tron, bir zamanlar Ethereum tabanlı bir ERC-20 “token”ı iken 2018’de mainnet gerçekleştirerek kendi ağını kurdu.

Tron ağı, ilki merkeziyetsiz olmak üzere birkaç ilke üzerinde çalışır. Blok zincirindeki tüm veriler tamamen ücretsizdir. Herhangi bir merkezi otorite tarafından kontrol edilmez. Ayrıca içerik oluşturucular, içeriklerini yayınladıkları için ödül olarak TRX “token”ı kazanabilirler.

İçerik oluşturucuları, Tron ağında kendi “token”larını oluşturabilirler. Oluşturulan “token”lar ağdaki merkezi olmayan uygulamalarda (dApp’ler) kullanılabilir. Bununla beraber bu yeni oluşturulan “token”lar, TRX “token”ı tarafından desteklenir.

Ağ geliştirme planının son aşaması, Tron ağındaki oyunları içeriyor. Bu oyunlar tamamen merkeziyetsiz olacak. Bununla birlikte kullanıcılar, oyundan zevk alırlarsa oyunu yapanları doğrudan ödüllendirebilecekler.

Tron, Delegated Proof of Stake (DPoS) algoritması üzerinde çalışır. Bu sistemde işlemler, işlem geçmişini korumakla görevli 27 yetkili tarafından kontrol edilip onaylanır. Yetkililer her altı saatte bir seçilir. Bununla birlikte seçilen yetkililer hizmetlerinin ödülü olarak algoritma tarafından üretilen TRX “token”ını kazanırlar.

Tron blok zincirine her 3 saniyede bir yeni bir blok eklenir. Bloğu ekleyenlere 32 TRX “token”ı verilir.

Tron (TRX) Coin’in Geleceği

Tron, Amazon ve Netflix gibi web tabanlı şirketlere veya medya endüstrisine kendini rakip görüyor. Sloganı “Web’i Merkeziyetsizleştirmek” ve amacı, kurumsal aracıları medya tüketme sürecinden çıkarmaktır.

Mevcut kripto para fiyatının artmasının ötesinde gelecekteki başarısı, kısaca kullanıcılarına sunduğu programlamanın kalitesine bağlı olacak.

Tron (TRX) Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

Tron (TRX) Coin, halihazırda birçok borsada işlem gören bir coin olarak tanımlanabilir. BinanceHuobi, Poloniex, OKEx, FTX, Coinbase, Bitfinex, Gate.io, BTCTurk ve Paribu gibi borsalardan alınabilen TRX, neredeyse tüm kripto para borsalarında bulunuyor.

Tron (TRX) Coin Yorum ve Grafik

0,23$’ları gören Tron, şu anda 0,08$ seviyelerinden işlem görüyor. 77 milyara yakın “coin”i dolaşımda olan Tron’un, maksimum arzı ise 100,850,743,812.

Bununla birlikte MarketCap sıralamasına göre 25’inci sırada bulunan TRX, 6 Milyar $’a yakın piyasa değerine sahiptir.

TRX Günlük Mum Grafiği

Daha fazla Nedir içeriği için: Nedir

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar