Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66333.37
-0.20%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3207.88
0.52%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.55
-1.73%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $608.7
2.11%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Tron’da Tether Kullanımı Ethereum’u Geçti!

Tron USDT hacmi, art arda üç hafta Ethereum’u geride bıraktı.

Clock
Paylaş
Tron’da Tether Kullanımı Ethereum’u Geçti!

Tron blok zincirindeki tether işlemlerinin sayısı, işlem ücretlerin düşük olması sayesinde art arda üç hafta boyunca Ethereum‘un işlem sayısını geçti. 

728×90 muhabbit - Tron'da Tether Kullanımı Ethereum'u Geçti!300x250 muhabbit - Tron'da Tether Kullanımı Ethereum'u Geçti!

Coin Metrics analisti Nate Maddrey tarafından hazırlanan rapora göre, Tron’daki işlem sayılarının artmasının en büyük sebebi olarak işlem ücretlerinin olduğu belirtiliyor.

Bilindiği üzere Ethereum işlem ücretleri son dönemlerde ciddi oranda artış gösterdi. Hatta ortalama ücret, geçen hafta 19 doların üzerine çıkarak bir rekor kırdı, şimdilerde ise ücretlerin 8 doların biraz altında bulunduğu görülüyor.

Maddrey, yaptığı açıklamada ücretlerin artmaya devam etmesi durumunda tether işlemlerinin Ethereum’dan Tron’a kayma eğiliminin daha da artacağını belirtiyor. 

Ancak bu duruma rağmen Ethereum’da işlem gören Tether’lerin toplam değeri hala Tron’dan daha fazla ve bu da öncelikle daha küçük işlemlerin Tron’a geçtiğini gösteriyor.

Bu da muhtemelen daha yüksek ücretleri karşılayabilecek daha büyük işlemler gerçekleştiren yatırımcıların Ethereum’u kullanmaya devam ettiğini gösteriyor. 

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Tether CTO’su Paolo Ardoino, son zamanlarda, Ethereum işlemlerinin artan maliyeti göz önüne alındığında, Tron’u kullanmanın daha  mantıklı olacağını söylüyor. Buna neden olarak ise yeni blok zincirinin kripto para borsalarında iyi bir şekilde benimsenmesini ve Ethereum’a kıyasla son derece ucuz olmasını gösteriyor. Bunun yanında Tron’un, tether kullanıcıları için tek alternatif olmadığını ve geçtiğimiz iki yılda Tether’in Algorand , Solana ve Liquid Network’te entegrasyonlarının başladığını belirterek bu sayının daha da artacağını dile getirdi.  

Ardoino ayrıca birkaç yıl içinde Ethereum’un daha fazla verimi garanti etmesi gereken Ethereum 2.0 geçişi sayesinde Tether için önemli bir rol oynamasını beklediğini belirterek işlem ücretlerinde adil bir pay almasını da beklediğini açıkladı. 

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar