Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66274.51
-0.34%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3205.36
0.38%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.51
-2.04%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $608.7
2.05%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Trump’ın Doları Bitcoin’i Nasıl Etkiliyor?

Doların Bitcoin üzerindeki etkisi

Clock
Paylaş
Trump’ın Doları Bitcoin’i Nasıl Etkiliyor?

Bitcoin, fiyatı hızla yükseldiği ve neredeyse 20.000 doların üzerine çıktığı için bir değer saklama aracı olarak etiketlendi. O zamandan beri, Bitcoin sadece siyasi huzursuzluğa karşı bir koruma değil, aynı zamanda yakın gelecekteki olası bir ekonomik çöküşe bir bariyer olacağını gösterdi. ABD, İran ve Irak arasındaki son gerilim Bitcoin’ in yükselmesinin bir nedeni olarak gösteriliyor.

Bu konu yakın zamanda Morgan Creek Digital’ in tanınmış bir Bitcoin influencerı Anthony Pompliano tarafından “ Birleşik Devletler Bitcoin’ in yabancı hükümetlerce kabul edilme olasılığını arttırıyor ” başlıklı bir blog yazısında tartışıldı. Pomp, Irak hükümetinin ABD birliklerinin ülkeyi terk etmelerini istediğinde, Irak’ ı bankacılık desteğini geri çekmekle tehdit ettiğine dikkat çekti. Ayrıca Pomp “Irak Merkez Bankası’nın New York Federal Rezerv Bankasında hesabı var ” diyerek, bunun yabancı uluslar için yaygın olduğunu da sözlerine ekledi.

ABD hükümetinin, diğer ülkelerin bağımlı olduğu “ küresel rezerv para birimini kontrol ettiği ” için diğer ülkelere yaptırım uygulayabildiğini de vurguladı. ABD doları silahlandırılırken Pomp “ istenmeyen sonuçlara ” yol açtığını belirtti. Buna karşın Rusya ve Çin gibi ABD dolarına alternatif bulan diğer ülkeler kendi para birimlerini yaratıyor.

Bitcoin burada devreye giriyor, kesinlikle bir para birimi kadar mükemmel değil fakat kendine özgü bir avantajı var; sansürsüz ve ele geçirilemez. Pomp’ un açıklamasına göre ABD’ nin sürekli olarak ABD dolarını silahlandırmasıyla Bitcoin daha fazla ülke ve insanın dikkatini çekecek.

728×90 muhabbit - Trump'ın Doları Bitcoin'i Nasıl Etkiliyor?300x250 muhabbit - Trump'ın Doları Bitcoin'i Nasıl Etkiliyor?
Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar